Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
loozak84
Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8799
Stary 05.03.2011, 22:25
Sezon09/10:
Wisła: 2,35
Legia 2,05
Lech, Ruch 1,88

Sezon 10/11:
Wisła 1,94
Jagiellonia 1,93
Legia 1,75
Górnik, Korona1,53
Lech 1,47

Tak na szybko porównałem średnią liczbę punktów w przeliczeniu na jeden mecz zdobywanych przez czołówkę w poprzednim i obecnym sezonie. To pokazuje, że 8 pkt w tym sezonie ma o wiele większą wagę niż w poprzednim. Teraz po prostu poziom się tak wyrównał (nie rozstrzygam czy w górę czy w dół, ale najbliżej mi do stwierdzenia że czołówka jest słabsza a doły i środek trochę silniejsze), że seryjne zdobywanie punktów przez jakąkolwiek drużynę raczej nie wchodzi w grę.
Wg mnie zostały 3 drużyny walczące o mistrzostwo - te które aktualnie są na podium. Ale oczywiście mogę się mylić i życie wszystko zweryfikuje.
Ostatnio edytowane przez loozak84 : 05.03.2011 o godz. 22:29.
Odpowiedz cytując