Wyświetl pojedynczy post
Jazon
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#369
Stary 05.03.2011, 10:07
Ruch strzelil nam bramke po parudziesieciu minutach tak zwanego "pykania" ze strony Wisly, czyli zbyt spokojnego pozycyjnego rozgrywania pilki. Trzeba cos z tym zrobic, bo moze i taka gra momentami ladnie wyglada, jak uda sie zrobic kilka fajnych podan pod rzad bez straty pilki, ale zupelnie nic nam to nie daje. Koniec koncow zazwyczaj i tak potem sie cofamy do stoperow a nierzadko oddajemy pod presja pilke do bramkarza, ktory potem musi ja wykopac byle gdzie. Sek w tym, by grac szybciej, atak pozycyjny owszem, ale przy grze na 1 kontakt i przy DUZO wiekszej ruchliwosci graczy bez pilki, zeby mozna bylo im lepiej dograc i na koniec znalezc takiego pilkarza, ktory bedzie mogl przejsc do jakiejs kontry w poblize pola karnego przeciwnika. Zauwazcie, ze WSZYSTKIE bramki dla Wisly padly wlasnie w sytuacji, gdy ktos do kogos szybko zagral, potem ktos zachowal sie moze zbyt egoistycznie (przewaznie Malecki hehe, ale tez Melikson, Kirm, Jirsak tez probowal rajdow), ale dzieki temu znalazl sie w polu karnym i mozna bylo zamieszac. To co pisze to sa truizmy, ale warto o tym wspomniec. Gra w zachodnich ligach ktorymi sie podniecamy to gra SZYBKA i takiej musi probowac Wisla, to ona powoduje, ze mozna stworzyc jakies zagrozenie pod bramka druzyny przeciwnej. Tak wiec mam nadzieje, ze w grze Wisly bedzie coraz mniej czytelnego "pykania", tylko pozornie nastawionego na atak, a coraz wiecej gry z pazurem na wiekszej szybkosci.

Malecki w znakomitej formie, przede wszystkim mentalnej, widac, ze odejscie Brozkow spowodowalo, ze zlapal wiecej powietrza i teraz bez dwoch zdan moze kreowac siebie na lidera druzyny w ataku. Oby wiecej takich meczy jak dzisiaj, mniej takich jak z Podbeskidziem. Melikson niby mniej widoczny niz w Gdyni, ale zrobil to co mial zrobic, znow bardzo pozytywna ocena tego gracza. Bunoza fajnie w obronie, ale slabo z wyprowadzaniem pilki (te niepotrzebne wykopy), z kolei Jaliensowi lepiej idzie uczestnictwo w grze ofensywnej - po prostu wiecej widzi na boisku i lepiej operuje pilka. Siwakow poprawnie w obronie, gorzej z czyms konstruktywnym w ataku. W tym kontekscie swietna zmiana na Jirsaka i tu powiem tylko tak: brawo Tomasz!
Genkov sie stara, ale malo mial tych okazji, zeby cos zrobic. On by sie bardziej przydal w systemie Skorzy 4-4-2 na szpicy razem z Brozkiem (pamietacie te ciagle ustyskiwania Macieja ze potrzebuje wysokiego silnego napastnika).
Pareiko - jak przeszedl do Wisly to powiedzialem, ze z miejsca wygryzie Jovanica i wiedzialem, ze bedzie porzadnym bramkarzem, bardzo sie ciesze, ze sie nic nie pomylilem. W koncu mamy kogos porzadnego na bramce. Solidne umiejetnosci a i w glowie poukladane. Ma mentalnosc kapitana, wiec mozna powiedziec, ze na boisku zyskalismy kolejny autorytet.
Nie rozumiem tez krytyki Kirma. Jasne, czasem jego akcje sa bez sensu, ale gryzie trawe jak malo kto i jak malo komu jemu bardzo zalezy. A ze umiejetnosci ma wysokie jak na nasza lige, warto go trzymac w skladzie, bo z jego zagran czesto cos jednak wynika.
Ogolnie mecz oceniam na plus, mimo wielu jeszcze zaniedban w grze obronnej i ofensywnej. Ta druzyna dopiero sie zgrywa, wiec jestem optymista co do nastepnych meczow.



P.S. Przepraszam za brak polskich znakow.
Odpowiedz cytując