AS82 napisał(a):

|
Przy ułaskawieniu trzeba miec jakies konkretne przesłanki ,dla których sie to ułaskawienie stosuje ,
|
Skąd taka teza?
jesteś prawnikiem?
Przeczytaj sobie:
http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo...3stefanska.pdf
Prezydent RP może skorzystać z prawa łaski z pominięciem trybu określonego w k.p.k. Art. 139 Konstytucji bowiem nie wprowadza żadnych ograniczeń co do zakresu prawa łaski, w tym również co do konieczności zachowania w tym przedmiocie określonej procedury... Ułaskawienie jako akt indywidualny, skierowany do przestępcy ad personam, może dotyczyć wszystkich prawomocnie orzeczonych kar. Jego zakres pozostawiony jest uznaniu Prezydenta RP, a ten stosując je nie jest związany żadnymi przepisami określającymi przesłanki ułaskawienia.