Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11959
Stary 04.03.2011, 19:52
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Przy ułaskawieniu trzeba miec jakies konkretne przesłanki ,dla których sie to ułaskawienie stosuje ,
Skąd taka teza?
jesteś prawnikiem?
Przeczytaj sobie: http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo...3stefanska.pdf

Prezydent RP może skorzystać z prawa łaski z pominięciem trybu określonego w k.p.k. Art. 139 Konstytucji bowiem nie wprowadza żadnych ograniczeń co do zakresu prawa łaski, w tym również co do konieczności zachowania w tym przedmiocie określonej procedury... Ułaskawienie jako akt indywidualny, skierowany do przestępcy ad personam, może dotyczyć wszystkich prawomocnie orzeczonych kar. Jego zakres pozostawiony jest uznaniu Prezydenta RP, a ten stosując je nie jest związany żadnymi przepisami określającymi przesłanki ułaskawienia.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....