martonas napisał(a):

|
Ideologię to chyba ty sobie dorabiasz. Nikt nie mówi że to miałby jeden sponsor tyle wyłożyć, na pewno są firmy które dałyby więcej na klub ekstraklasowy niż z niższych klas, albo takie które w ogóle są zainteresowane jedynie klubami z najwyższej ligi, bo o tym że w ekstraklasie mogą dotrzeć do większej liczby widzów to chyba nie muszę ci jak przedszkolakowi tłumaczyć. Poza tym w ekstraklasie dochodzi solidny zastrzyk w postaci kasy z praw telewizyjnych. Dlatego nie wydaje mi się, żebyś miał jakiekolwiek podstawy nazywać głupotą stwierdzenie, że klub z 4mln budżetem byłby w stanie taką kasę skombinować.
|
Gdyby tak było to budżety klubów osiągałyby kwoty nie 40 mln złotych rocznie, a 40 mln euro. Także kluby pokroju Polonii Bytom czy dawniej Odry Wodzisław i Piasta Gliwice nie miałyby rokrocznie problemów finansowych. A czemu ich w piłce nie ma do tej pory? Nie są nią zainteresowani.