Wyświetl pojedynczy post
Greg91
Senior Member
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11939
Stary 03.03.2011, 21:57
emj10 napisał(a):Wyświetl post
No i nie sprawdziło się to w tym roku. Zamiast spadku PKB mieliśmy dość wyraźny wzrost w skali roku. W IV kwartale PKB wzrosło 4,4 proc. rok do roku.
http://finanse.wp.pl/kat,102634,titl...wiadomosc.html

W skali roku był to wzrost w granicach 3,6-3,8 proc. co oznacza, że tak jak pisałem w grudniu nasza gospodarka była niedoszacowana.
Ok, był wzrost PKB.Ale zastanawia mnie kilka rzeczy:jakie firmy generują w Polsce w największym stopniu PKB a także jego wzrost(czy są to duże korporacje czy raczej małe i średnie przedsiębiorstwa).Ma to istotny wpływ na zwiększenie dobrobytu obywateli.A także, jak sam wzrost PKB ma się do poprawy sytuacji materialnej ludzi w Polsce.
Nie wiem, czy są to dane aktualne, ale co raz więcej ludzi popada w ubóstwo, ale PKB sobie rośnie.
Więc, coś jest nie tak.
Jak będę miał czas to może poszukam.