sandomingo napisał(a):

Oczywiście, że z historycznego punktu widzenia Bartoszewski mówi prawdę, takie sytuacje się zdarzały.
Niemniej jako exdyplomata a przede wszystkim lansowany przez GW autorytet w obecnej sytuacji nie powinien się w ten sposób wypowiadać, a jeśli już to przedstawić cały kontekst tej sytuacji, który był dużo, dużo bardziej złożony.
A tak to w świat poszło kolejne uproszczenie a la Gross właśnie, które zapadnie w pamięć zwykłych ludzi, nie mających większego pojęcia o historii. Przesłanie jest jasne - dla Żydów większym złem w czasie wojny byli Polacy niż Niemcy. Stąd już tylko niewielki krok do polskich obozów koncentracyjnych.
|
A skąd wiesz, że nie przedstawił? Ktoś z was zna całość tego wywiadu?
Fakt, starym zwyczajem, wyrwał jedno zdanie z wywiadu i zrobił wokół niego "sensacyjnego" newsa. Ku uciesze ludzi pokroju Drozda czy Gwiaździstego, uważających świat za czarno-biały (i nie dających się przekonać, że czarne jest czarne a białe jest białe)
A tak na marginesie, kolejna hipokryzja tych, którym "niemieckie media" przeszkadzają do czasu
