Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8628
Stary 01.03.2011, 12:49
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Grzelak, Sotirović, oni mają zapełnić lukę po Grosickim? Straszne to jak kibice w Białymstoku zostaną szybko sprowadzeni na ziemię. Nie wiem czy to buta Probierza,który uważa,że jest na tyle dobrym trenerem,że poradzi sobie bez dobrych piłkarzy, czy brak profesjonalnych struktur scautingu powoduje podpisywanie takich gości. Irracjonalne to jest jak dla mnie. A i żeby było wszystko jasne, Probierz nie jest dobrym trenerem,nawet za średniego ciężko go uważać.

Edit:Brak Sotirovica wyjdzie Śląskowi w ostatecznym rozrachunku na dobre.
Brak skautingu? A Seratlic? Nie wiem czemu jego transfer jest marginalizowany, ale jest/był to największy talent ligi czarnogórskiej, nie mniejszy niż np. Beqiraj, który trafił do Dinama Zagrzeb. Przynajmniej mam takie informacje, bo z oczywistych powodów tamtej ligi nie oglądam, ale źródło jest wiarygodne, bo z Czarnogóry.

Poza tym wyciągnęli z nikąd takich piłkarzy jak Norambuena, El Mehdi, Cionek, czy też Essomba, który również może okazać się wartościowym zastępcą Grosickiego, w każdym razie jesienią pokazywał namiastkę swojego talentu, pozyskują reprezentantów takich krajów jak Czarnogóra czy Litwa.

Do tego dochodzi niezłe rozpoznanie rynku wśród młodych polskich piłkarzy, ściągnęli do siebie trzech bramkarzy z polskiej czołówki roczników 93, 92 i 91, tylko czekać jak po transferze Sandomierskiego gdzieś na zachód do bramki wskoczy Słowik, który już teraz jest od niego niewiele gorszy. Nie bali się zatrudnić Kupisza, z nim rywalizuje inny ciekawy młody zawodnik czyli Makuszewski, jest też jeden z największych talentów rocznika 92, czyli Bartłomiej Pawłowski, który dużo strzela dla naszych młodzierzowych reprezentacji.

Czego jak czego, ale rozeznania na rynku transferowym im zarzucić nie można, w kategorii cena/jakość są prawdobodobnie najlepszą polską drużyną pod tym względem. Zresztą nie rozumiem czemu strata Grosickiego jest tak tutaj wyolbrzymiana, podczas gdy Wisła w ciągu roku pozbyła się Marcelo, Głowackiego, czy Brożka. Jaga natomiast straciła jednego ze swoich dobrych zawodników, a w zamian przyszedł do nich wielki talent piłki czarnogórskiej, na innych pozycjach się wręcz wzmocnili, tak jak np. na lewej obronie, udało im się wykupić Burkhardta, co też oczywiste nie było.

Ich gra nie była oparta na Grosickim, tylko na kolektywie, niezłej linii pomocy, silnej obrony, plus świetnym w naszych warunkach bramkarzu.
Odpowiedz cytując