Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1104
Stary 28.02.2011, 10:00
Bardzo ciekawy artykuł, wymagający niezwykłego kunsztu dziennikarskiego i sprawnego, ciętego pióra :

Cytat:
Co słychać na nowym stadionie w Gdyni

20 min do meczu: Sektor Wisły zaczyna od gromkiego „Arka to stara k... a, Arka j... jest”. Gdyński sektor „Górka” momentalnie odpowiada tym samym zwrotem. I tak kilka minut.

Wyczytywanie składów: Po każdym nazwisku piłkarza z Krakowa „Górka” ryczy: „Ch...! Ch...! Ch...!”.

Rozpoczęcie meczu: Goście próbują zagłuszyć hymn Arki kolejnymi bluzgami. „Górka” odpowiada czymś w rodzaju: „Trzy k... znam, trzy k... znam, Śląsk, Wisła i Lechia Gdańsk”, oraz „Wisła to stara k..., Wisła jeb... jest, Wisłę trzeba pier..., Wisłę, ten wasz TS”.

Spiker próbuje uspokoić nastroje, nawołuje do "kulturalnego dopingu żółto-niebieskich". Bez rezultatu.

Pierwsza połowa: „ Górka” rozwija wielką flagę z podobizną zamordowanego w bandyckich porachunkach kibola Cracovii przez kiboli Wisły. Zachęcali przy okazji do uczczenia jego pamięci minutą ciszy. Kibole gości odpowiedzieli na to gromkim: „Jeszcze jeden, jeszcze jeden!”.

"Górka" ma "zgodę" z Cracovią, Wiślacy z Lechią, więc słychać: "Lechia Gdańsk, k... szajs!" vs "Arka Gdynia, k... świnia!".

Druga połowa: Zaczyna się od „Areczko/Wisełko, jazda z k...”.

60. min. W sektorze Wisły: „Trójmiasto jest nasze, Trójmiasto do nas należy, nie damy nikomu...(...)” itd. GOŚCIE wznoszą przy tym szaliki Lechii.

65. min. „Górka” wyraża niezadowolenie z faktu, że Wiślacy nie odpowiadają na bluzgi gromkim: „Coście tak cicho, hej k..., coście tak cicho?”.

73 min. Zaczepki „Górki” znowu bez odpowiedzi. „Górka” skupia się na obrażaniu Patryka Małeckiego. „Ch... ci na imię, Małecki ch... ci na imię” itd. Małecki nie pozostaje obojętny na zaczepki. Zaczyna... klaskać.

84. min. „Górka” znowu zaczyna wymianę epitetów. Tym razem goście nie pozostają dłużni.

90. min. Wzajemna wymiana epitetów. „Górka” pali szalik wroga.

Po meczu. Małecki udziela wywiadu Canal+. Wychodzący z trybuny... VIP (!) nie omieszkali poinformować go, jak jest przez nich postrzegany. „Małecki, ty ch...!” itd. Ten im macha, krzycząc: „Głośniej, głośniej, ha, ha, ha!”.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...y_ust_nie.html


Czasem się zastanawiam czy Fakt nie prezentuje wyższego poziomu.
Odpowiedz cytując