Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11909
Stary 28.02.2011, 02:07
FraMat napisał(a):Wyświetl post
oczywiscie chodzi o Menachema Megina - byłego premiera Izraela.
O ile mnie pamięć nie myli to premier Izraela który podpisywał z Sadatem porozumienie w Camp David (za co dostał nagrodę Nobla) nazywał się Begin (a przynajmniej tak pisano wtedy jego nazwisko w publikatorach).
Nawiasem mowiąc był urodzonym w Polsce syjonistą którego od smierci w łagrach uratowało wyjście z Rosji razem z armią Andersa. Oczywiście gdy tylko wojsko Andersa dotarło do Palestyny Menachem zdezerterował i zaczął "walczyć" z Brytyjczykami. Zanim zrobił karierę w armii izraelskiej zdążyl jeszcze wsławić się rzezią palestyńskich kobiet i dzieci (napadł ze swoją bojówką na bezbronną wieś gdzie zarżnęli 250 osób). Po czem przeprowadził jeszcze parę wojenek i zamachów terorystycznych na działaczy palestyńskich, został premierem i dostał pokojową nagrodę Nobla. Życiorys naprawdę filmowy. Mniej więcej tak samo jak nie przymierzając Wałęsy-Bolka.
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 28.02.2011 o godz. 03:25.