Cytat:
Niech sobie mają wielkie stadiony na Euro2012. Będą mieli większego strupa na dupie. W Polsce na tą chwilę pojemność 30 k to już jest solidnie na wyrost. Nie wiem czy na dzisiejszym meczu kartoflisko miało chociaż 1/3 miejsc zajętych. Trzeba było większe budować na te 4 mecze euro które się tam odbędą. Że niby przyszłościowo ? Przyszłościowo to za 15 lat a wtedy mniej więcej te cuda architektury i kreatywnej księgowości albo będą się nadawały do generalnego remontu albo do wyburzenia. Jedno czego w Krakowie nie zjeb... ze stadionem to pojemność. Jest tylko trochę na wyrost a nie o 50%.
Ps - w Gdyni mieli problem, żeby na otwarciu grając z wicemistrzem i dodatkowo drużyną "solidnie" kochaną zapełnić 70% miejsc tego kurnika na 15 tys. Może na Barcelonę przyjdzie tam komplet - tyle, że raczej ona tam nie zawita w bliżej określonej przyszłości.
|
Ja mysle ze ta frekwencja to tez poniekad z hytrosci zarzadu Amici i innych klubow. Jesli juz mowimy o Amice to mysleli ze maja tam 4 miliony kibicow w Poznaniu (i jeszcze kilkuset we Wronkach) i ze ludzie beda sie zabijac o to zeby obejrzec mecz Lecha. Jak sie okazalo wcale tak duzo kibicow nie ma, tak fanatycznych zeby w ziomno czy za spora oplata (drogie bilety) rzychodzic na mecze ktore dalej sa tylko kopanina w polskiej pilce. Oczywiscie na LE/LM zbieraja sie tlumy ale takich meczow jest kilka, wiekszy problem jest zeby stadion zapelniac regularnie w poslkiej lidze.
Na Legii frekwencja wysoka jak narazie. Ale byc moze tylko narazie, wiadomo nowy stadion, koniec konfliktu z ITI wiec kazdy chce znowu byc na stadionie i sie wspolnie bawic. Zdzierstwo na biletach tez duze. Mimo to ludzie chodza na mecze chociaz chyba tez nie mieli kompletu w wiekszosci meczow w tamtej rundzie? Wiec to juz o czyms swiadczy. Swiadczy o tym ze jak otworza 4 trybune to nie znaczy ze sie ona auyomatycznie zapelni
U nas narazie ciezko oceniac. W tamtej rundzie z frekwencja bylo ok ale tez nie byl zawsze pelen stadion (ale brakowalo zawsze niewiele). Ceny wyzsze w porownaniu do przeszlosci. Jesli ceny pozostana takie same a oddadza cały stadion to watpie zeby mial kto wypelnic kolejna trybune po stronie linii bocznej- bo tam jest za drogo (chociaz jak sie patrzy na ceny na Legii i Amice to jest ok).
Jednym slowem narazie zarzady klubow bawia sie z kibicami i patrza ile mozna wycisnac kasy z ludu. Jak sie obudza z reka w nocniku po sezonie tym, nastepnym czy jeszcze kolejnym to powinni zmadrzec i troche obnizyc ceny biletow tak zeby stadiony byly bardziej wypelnione.