Kowalski napisał(a):

|
Q13Son oczywiście, że Pokojowa Nagroda Nobla jest polityczną grą, ale proszę nie dyskredytuj jej. To ze dostał ją Wałęsa było w tamtym czasie czymś wielkim i bardzo ważnym dla wszystkich w kraju. Kto pamięta ten wie.
|
Nie dyskredytuje wartości tej nagrody wtedy ale chyba nie zaprzeczysz że to była nagroda dla Solidarności i ruchu wyzwoleńczego spod okupacji radzieckiej a nie dla Wałęsy konkretnie. On był tylko symbolem tej walki. Czy się myle?
szczebrzeszcz napisał(a):

|
było mówione, że on tej nagrody nie przyjmie, stąd jej brak
|
Czyli sugerujesz że domyślano się że nie przyjmie nagrody to się jej nie wręcza? Ty też domyślając się że gość nie jest głodny nie stawiasz nic na stół albo domyślając się że nie wejdzie nie zapraszasz go do domu? A może dlatego się jej nie wręczało bo komisja jest prostestancka i nie chciała honorować katolika? TO dlaczego wręczono nagrode temu chińskiemu opozycjoniście ostatnio przecież wiedziano że nie bedzie w stanie przyjechać i odebrać?