Incognito2192 napisał(a):

Nie tyle grał, co był na boisku.
Edit. Co do nazewnictwa - to ja również zauważam ten błąd. Zmierzcie obwód piłki i rzeczywiście jest on dłuższy niż śednica koła, któe powstaje po rzucie piłki na płaszczyzne. Czyli teoretycznie piłka może być kilka- kilkanaście cm za linią, a nie przekroczyła linii całym obwodem. Owiń piłkę sznurkiem dookoła, następnie go rozwiń i zobacz jaki jest cały obwód piłki.
|
nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale każdy kto chodził do podstawówki wie że obwód jest większy od średnicy

ale to chyba nie chodzi o obwód a o "przebywanie" całej piłki za linią bramkową