Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Coolpick
Senior Member
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8452
Stary 26.02.2011, 13:55
Proud napisał(a):Wyświetl post
Mi chodzi bardziej o błędne nazewnictwo. Po prostu przepisy nie znają pojęcia obwód. Piłka na ok 70cm obwodu. A jej szerokość w rzucie jest znacznie mniejsza.
To nazewnictwo wcale nie jest takie głupie. Wydaje mi się, że w tym określeniu chodzi o to, że patrząc idealnie z góry, cały 'obwód' piłki (czyli de facto cała piłka) musi przekroczyć linię bramkową. Nie dopatrywałbym się tutaj błędu w nazewnictwie.
Odpowiedz cytując