zim zum napisał(a):

|
Wycofali się juz chyba 3 lata temu. A głównym pretekstem było nikłe zainteresowanie drużyną w regionie.
|
Górnik Wieliczka i kopalnia żyły ze sobą od lat, często było tak że pracownicy kopalni tam grali i byli działaczami. Znam to osobiście bo mój dziadek był taką osobą. Dopiero w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać kopalnia stwierdziła że jej nie po kolei z Górnikiem i sportem wyczynowym. Teraz nagle inwestują w grającego w ekstraklasie Górnika Zabrze. Nagle zmienili zdanie co do sportów który uprawiają zawodowcy. Zostawili lokalny klub i poszli do Zabrza niby się promować.