szprotson napisał(a):

To są jaja. Spółka państwowa z Wieliczki inwestuje w klub piłkarski z Zabrza. Po co? Nie wiadomo.
I tak każdy Ślązak był prawdopodobnie raz w Wieliczce był. Promowanie kopalni w Polsce nie ma żadnego sensu - to atrakcja-samograj.
Reklamować ofertę turystyczną kopalni można (i trzeba) głównie za granicą. I to przede wszystkim na wschodzie: kraje bałtyckie, Ukraina, Rosja.
Moim zdaniem wyrzucają pieniądze w błoto. Problem w tym, że to publiczne pieniądze.