|
Senior Member
Offline
|
#722

22.02.2011, 00:09
|
Cytat:
Czy gdańska PGE Arena będzie miała specjalną trybunę dla homoseksualistów? Na to liczy Tęczowa Trybuna, anonimowa grupa, która przedstawia siebie jako "pierwszy gejowski fanclub reprezentacji narodowej w piłce nożnej". TT wystąpiła z taką inicjatywą do miast organizatorów. Na razie odpowiedział Gdańsk, mówiąc krótkie "nie".
Poza wysłaniem pism do przedstawicieli miast organizatorów Euro 2012, utworzono stronę internetową opisującą inicjatywę (teczowatrybuna2012.pl). Wyczytać tam możemy m.in.:
"Tęczowa Trybuna 2012 jest inicjatywą domagającą się zapewnienia bezpieczeństwa osobom homoseksualnym na trybunach stadionów piłkarskich podczas Euro 2012.
Jako pierwszy w Polsce gejowski fan-club polskiej reprezentacji narodowej piłki nożnej domagamy się od wszystkich organizatorów Euro 2012 stworzenia bezpiecznego sektora dla członków naszego fan-clubu. Podobne inicjatywy w krajach Europy Zachodniej znalazły pozytywny oddźwięk wśród działaczy odpowiedzialnych za organizację imprez piłkarskich."
Wiadomo już co sądzi Gdańsk o takiej inicjatywie. Na stronie widnieje bowiem odpowiedź urzędu Prezydenta Miasta, której udzielił rzecznik Antoni Pawlak. Oto ona:
"Gdańsk, 16 lutego 2011
Szanowni Państwo,
Jedyne wydzielone sektory, jakie przewidujemy na stadionie PGE Arena Gdańsk, to sektory dla niepełnosprawnych. Nie przewidujemy osobnych sektorów dla przedstawicieli różnych orientacji seksualnych, religijnych, czy politycznych.
Proponowane przez Was rozwiązanie - mimo, że jak wspominacie, funkcjonujące w niektórych krajach Unii Europejskiej - nie wydaje mi się zbyt sensowne. Nie sądzę by wprowadzenie takich sektorów przyczyniło się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa. Obawiam się, że może być wręcz przeciwnie. Ma ono bowiem wszelkie znamiona naznaczenia. Jest jak wskazanie palcem - "oto tam siedzą geje".
Z wyrazami szacunku
Antoni Pawlak
Rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska"
Czy geje mają szanse na własne sektory podczas Euro 2012? Szczerze wątpimy. Inicjatywa ma głównie zwrócić uwagę na tęczowy ruch i na tym najprawdopodobniej się skończy. Jeśli ktoś chciałby przyznać takowe sektory homoseksualistom, należałoby także pomyśleć o kucharzach, piekarzach, listonoszach, garbatych, bezzębnych, rudych, wysokich, mniej lotnych, nieznających geografii, alkoholikach, nie używających dezodorantu etc. W czym oni są lepsi/gorsi od tej grupy?
Jak widać przed Euro 2012 w Polsce protestują geje, a na Ukrainie nagie kobiety. Co wolicie?
http://babol.pl/kat,1025465,title,Ge...l?ticaid=5bd31
|
no nie mam pytań 
|
|