Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Angmir
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8161
Stary 20.02.2011, 23:05
fialo napisał(a):Wyświetl post
No chłopie teraz to dałeś do pieca z tym Ajaxem. Odstaw to jak najszybciej. Oni by wygrali Ekstraklasę grając zespołem młodzieżowym. Póki nie poprawimy, tfu póki nie zbudujemy od podstaw, systemu szkolenia młodzieży niestety poziom ligii będzie zależeć od tego jacy zagraniczni będą do nas przychodzić. Na zachodzie we właściwie każdym zespole jest grupa zawodników 18-20 lat, którzy pukają do pierwszej drużyny i rokują jakieś nadzieję na przyszłość. A pokaż mi takich w Polsce. Nie ma takich, nie znam 1 zawodnika w tym wieku, który by nawet nie stanowił o sile druzyny, tylko był nawet uzupełnieniem. No może Borysiuk i Kupisz. Poziom ligii przeważnie wyznaczają krajowi zawodnicy z domieszką wyselkecjonowanych stranieri, a u nas z tym jest zajebiście krucho, co pokazało to okienko w Wiśle, gdzie zupełnie zrozumiale sięgnęliśmy po obcokrajowców.
Tu nie przeczę że z szkoleniem w Polsce jest krucho, z tym że tak na prawdę to już nie do końca wina boisk czy kasy... po prostu coraz mniej Europejczyków garnie sie do sportu , problem ten występuje we wszytkich ligach. Te najlepsze raczą sobie z tym ściągając do siebie młodzików z całego swiata w wieku szkolnym i młodszych. Francja Holandia i Belgia stoja koloniami, Niemcy - to połowa Turków i imigrantów. We włoszech masowo ściągają Argentyńczyków i inne narodowości z Ameryki Południowej.

U nas raczej nie spotykamy sie z importem juniorów ze świata, więc cóż naszej reprezentacji nic wielkiego nie wróżę na przyszłość za to Liga będzie coraz lepsza (ciekawsza )
Odpowiedz cytując