Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Acima
Senior Member
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8131
Stary 20.02.2011, 20:09
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Po co odpoczywać w wakację jak można zakończyć ligę 31 maja . 2 tygodnie przerwy , małe zgrupowanie i start z ligą 1 lipca . Lepiej by było zmienić system na wiosna - jesień . ale to już wymaga wielu zmian .

Co do klimatu to Niemcy mają bardzo podobny i jakoś nie narzekają że startują z ligą w połowie stycznia .
Jednak mimo wszystko w Niemczech klimat jest bardziej łagodny. Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie kliczby zespołów do 18, ale powinno to nastąpić za jakieś 3 lata, żeby nie obniżyć zanadto poziomu sportowo-infrastrukturalnego. Rozgrywki jesienne powinny zaczynać się w pierwszej połowie lipca, a kończyć pod koniec listopada/ początek grudnia. Podział kolejek ligowych na rundę mógłby być np. 20/14 bądź 19/15. Największą wadą tego rozwiązania jest fakt, że duża część sezonu rozgrywana byłaby w czasie sezonu wakacyjnego, co wiązałoby się z pewnymi stratami finansowymi dla klubów, jednak poziom sportowy z pewnościa by się podniósł dzięki większej liczbie meczów o stawkę i lepszym warunkom pogodowym. Dodatkowo polskie kluby byłyby lepiej przygotowane do walki we wcześniejszych fazach pucharów europejskich.
Odpowiedz cytując