Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8126
Stary 20.02.2011, 19:33
Ech, nie żebym się wtrącał, ale Kiełbowi do geniusza techniki brakuje lat świetlnych i nie mam na myśli sztuczek piłkarskich, bo Chomątek czy jakiś koleś z Mam Talentu w piłce by sobie nie poradzili, ale jego (Kiełba) próby dośrodkowań czy też strzałów... Bardzo się cieszę, że Wisła nie walczyła o niego, bo jeszcze nic wielkiego nie pokazał.


A co do ligi, uważam, że kluczowy będzie dobry start rundy. Lech po porażce z Bragą w rewanżu może się załamać podobnie jak my się załamaliśmy po Pao, lecz z 2 strony może się skupić tylko na lidze i zacząć punktować z większą skutecznością. Absolutnie nie ma szans na mistrzostwo jeśli przejdzie Bragę, bo mecze z Liverpoolem będą ważniejsze od ligi.

Legia jeśli wygra pierwsze 3 mecze to będzie faworytem do mistrzostwa, bo ma mecz z Nami u siebie, a zespoły Skorży zawsze mają trudne początki. Kadrowo zespół porównywalny do Nas, niby szeroki skład, ale jakościowo może nie wystarczyć, tylko pod względem wprowadzania młodzieży do składu duużo im ustępujemy.

Polonia - zespół średniaków, szczerze mówiąc to tylko Mierzejewski prezentował jesienią bardzo wysoki, na skalę ligową, poziom. Jeśli dołączą do niego na stałe Sadlok i Sobiech, odbuduje się Smolarek, a obrona będzie mniej dziurawa niż jesienią (za sprawą Sadloka właśnie) będą dla nas bardzo groźni, bo mają mniejszą stratę do lidera od Lecha.

Jagiellonia - jeśli transfery nie wypalą w 100%, mistrzostwa nie zdobędą; Grosicki to jednak było 30% ofensywy, Kupisz i Franek mogą nie wystarczyć, ciekawie jednak wyglądają bałkańskie wzmocnienia, więc pewnie będą walczyć do końca o koronę

Lechia czy też Korona zawsze będą groźni, ale zawsze będzie im czegoś brakować. Są to na prawdę ciekawie budowane zespoły, które dla każdego będą zagrożeniem, jednak jeśli nie będą punktować na wyjeździe, mogą zapomnieć o pucharach.

No i Wisła, czyli na pewno największa zagadka rozgrywek, bo pierwsza jedenastka jest najbardziej zmieniona. Musimy liczyć na nasze skrzydła, Kirm i Małecki na szybkości powinni dochodzić do sytuacji strzeleckich, sytuacji, w których ich zadaniem będzie dośrodkowanie piłki w pole karne. Genkow po skrótach wygląda na zawodnika szybszego od Riosa i Żurawskiego, oraz nieźle zastawiającego się i zgrywającego piłki partnerom. Żeby nie było zbyt miło, Beto też się świetnie zastawiał i zgrywał piłki innym piłkarzom . A na poważnie, wydaje mi się, że to jest taki piłkarz jakiego szukaliśmy przez ostatnie lata, tylko... Brożka do pomocy brak...
Środek pola możemy mieć najmocniejszy w lidze, jeśli zniwelujemy straty w środku pola do minimum, a nasze transfery zagrają na takim poziomie, jakiego od nich oczekujemy. Będziemy mądrzejsi już w piątek o 22.
Odpowiedz cytując