Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#227
Stary 19.02.2011, 11:45
Teraz pora na trochę dywagacji nad rankingiem krajowym

Tutaj rozpłynę się na tym , jak ranking zmienił się na przestrzeni roku .



na zielono - kraje które poprawiły swoją pozycje
na źółto - które pozostały bez zmian
na czerwono - spadły w ranking

za okres bazowy przyjąłem koniec rankingu 09/10 stan na 19.02.2011

Oczywiście ranking jeszcze ulegnie zmianie , jesteśmy właściwie na półmetku najważniejszych rozstrzygnięc w Europie . Zmiany zajdą jeszcze w szczególności w górnej połówce rankingu .

Widać jednak jak bardzo poszed w dół futbol w Rumuni , rekordowy spadek o 14 miejsc . Rumuni stali się zakłanikami własnego sukcesu który został całkowicie zniweczony . Duży spadek zanotowali Bułgarzy ( 8 miejsc ) , Czesi , Słowacy Norwegowie i Serbowie .

W czołówce Hiszpania zapewne obroni się jeszcze przed atakiem Niemców , ale Włochów już nic nie uratuje przed spadkiem z 3 miejsca . Na fali dużef fali wznoszącej jest futbol w Danii , Austrii , Cyprze , Chorwacji , Białorusi i ... Polsce . ( mowa o krajach które poprawily o min 3 jednostki swoją pozycje ) . Trzeba wykorzystać ten trend wznoszący do kolejnej poprawy swojej
pozycji .

PS.
Wiele osób pyta które miejsce będzie zajmować Polska jeśli .... otóż dla nas najważniejszym punktem odniesienia będzie pułap z którego będzie startowała Wisła w następnym sezonie , czyli tabelka nr 3 . Rozstrzygnięcia w obecnym sezonie nie posuną nas w rankingu tak , aby zaszła dla nas znacząca zmiana jeśli chodzi o hierarchię w Europie . Najbliższe 2 lata będą decydujące o tym czy będziemy się piąć w rankingu ( do 15 miejsca ) czy będzie trwał okres stagnacji (20-25 m )
Ostatnio edytowane przez Karherop : 19.02.2011 o godz. 11:54.