Teraz pora na trochę dywagacji nad rankingiem krajowym
Tutaj rozpłynę się na tym , jak ranking zmienił się na przestrzeni roku .
na zielono - kraje które poprawiły swoją pozycje
na źółto - które pozostały bez zmian
na czerwono - spadły w ranking
za okres bazowy przyjąłem koniec rankingu 09/10 stan na 19.02.2011
Oczywiście ranking jeszcze ulegnie zmianie , jesteśmy właściwie na półmetku najważniejszych rozstrzygnięc w Europie . Zmiany zajdą jeszcze w szczególności w górnej połówce rankingu .
Widać jednak jak bardzo poszed w dół futbol w
Rumuni , rekordowy spadek o 14 miejsc . Rumuni stali się zakłanikami własnego sukcesu który został całkowicie zniweczony . Duży spadek zanotowali
Bułgarzy ( 8 miejsc ) ,
Czesi , Słowacy Norwegowie i Serbowie .
W czołówce
Hiszpania zapewne obroni się jeszcze przed atakiem
Niemców , ale
Włochów już nic nie uratuje przed spadkiem z 3 miejsca . Na fali dużef fali wznoszącej jest futbol w
Danii , Austrii , Cyprze , Chorwacji , Białorusi i ... Polsce . ( mowa o krajach które poprawily o min 3 jednostki swoją pozycje ) . Trzeba wykorzystać ten trend wznoszący do kolejnej poprawy swojej
pozycji .
PS.
Wiele osób pyta które miejsce będzie zajmować Polska jeśli .... otóż dla nas najważniejszym punktem odniesienia będzie pułap z którego będzie startowała Wisła w następnym sezonie , czyli tabelka nr 3 . Rozstrzygnięcia w obecnym sezonie nie posuną nas w rankingu tak , aby zaszła dla nas znacząca zmiana jeśli chodzi o hierarchię w Europie . Najbliższe 2 lata będą decydujące o tym czy będziemy się piąć w rankingu ( do 15 miejsca ) czy będzie trwał okres stagnacji (20-25 m )