Pełniący obowiązki Prezesa Zarzadu Artur Kapelko poinformował o zmianie nazwy klubu z Górnik Łęczna S.A. na GKS Bogdanka S.A. - To górnicy stworzyli ten klub, a kibice śpiewają "Górnik GKS", dlatego zależało nam aby rodowód i tradycja górnicza były zachowane. Cieszymy się, że Bogdanka ma swojej strategii marketingowej ma wspieranie sportu, piłki nożnej, w tym naszego klubu. Bez środków finansowych z kopalni piłka nożna na pierwszoligowym poziomie w Łecznej byłaby niemożliwa - powiedział Kapelko.
http://gornik.leczna.pl/
Zwracam uwagę na pewien paradoks. Górnik zmienił nazwę na Bogdanka, a dla kibiców dalej będzie Górnikiem. Lech po fuzji z nazwy nadal pozostał Lechem ale i tak jest... Amicą
