Cytat:
Jedną z ostatnich propozycji jest zaoferowanie każdemu z czterech zainteresowanych nadawców (Cyfra+, nSport, Polsat, Orange Sport) pełnych praw do nadawania Ekstraklasy za 40 mln zł. Za trzy lata dawałoby to przychód 480 mln zł, przy czym prawdopodobnie niebagatelne koszty produkowania relacji wzięłaby na siebie Ekstraklasa. Z drugiej strony znacznie wzrósłby zasięg polskiej ligi.
Jednak już teraz mówi się, że telewizje raczej nie przystaną na taką propozycję.
|
A kogo obchodzi czy telewizją się podoba pomysł z brakiem praw na wyłączność. Marudziliby pod nosem, ale kupili by. A za 3 lata gdy Ekstaraklasa znacznie bardziej by się spopularyzowała i dzięki powszechności mogliby spokojnie zażądać o wiele większych pieniędzy za prawa na wyłączność.
Nie dość, że inwestycja w popularyzację to jeszcze bardziej opłacalna opcja niż prawa na wyłączność za 300 mln zł. Jak dla mnie to ta opcja z prawami dla czterech stacji powinna już wygrać. No bo chyba koszt produkcji nie wyniesie ponad 180 mln zł przez te 3 lata by się ta opcja przestała opłacać? Bo ile może wynieść? Chyba nie więcej jak 50 mln zł?
A jeśli ta opcja nie wygra to jeszcze się może okazać, że prawa na wyłączność wygra N'ka i będzie płacz.