heh, kryterium jest ciężkie do zdefiniowania bo ktoś może urodzić się w PL a nie czuć się Polakiem, np Klose, jak i odwrotnie.Znam osoby(prywatnie) które nie mają polskiego obywatelstwa(np.kwestia rodziców którzy kiedyś tam wyemigrowali, bądź jeden rodzić z PL drugi z kraju X a miejsce zamieszkania to Y) a są Polakami i takimi się czują.Maor(mam nadzieje) nie będzie grał obywatelstwem bo wiadomo że to 100% Izraelczyk.Specjalnie nie piszę Żyd bo Żyd to ponoć musi spełnić więcej kryteriów
Mam też nadzieje(oby nie płonną)że przywitamy go jak swojego