Wyświetl pojedynczy post
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9297
Stary 17.02.2011, 01:04
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
Ot zagwozdka filozoficzno-socjologiczna
Zastanawia mnie po prostu, czy de facto "zrzeczenie się" Polskiego obywatelstwa tj. występowanie pod Niemiecką flagą sprawia, że ktoś ciągle jest Polakiem czy już nie?

Maor w świetle prawa jest Polakiem... co nie zmienia faktu, że... nim nie jest Zagmatwana sytuacja. Czy za jedyne kryterium bycia Polakiem uznajemy, urodzenie na polskiej ziemi / z polskich rodziców, czy może jeszcze coś innego?
heh, kryterium jest ciężkie do zdefiniowania bo ktoś może urodzić się w PL a nie czuć się Polakiem, np Klose, jak i odwrotnie.Znam osoby(prywatnie) które nie mają polskiego obywatelstwa(np.kwestia rodziców którzy kiedyś tam wyemigrowali, bądź jeden rodzić z PL drugi z kraju X a miejsce zamieszkania to Y) a są Polakami i takimi się czują.Maor(mam nadzieje) nie będzie grał obywatelstwem bo wiadomo że to 100% Izraelczyk.Specjalnie nie piszę Żyd bo Żyd to ponoć musi spełnić więcej kryteriów

Mam też nadzieje(oby nie płonną)że przywitamy go jak swojego
Powód: późna pora;)
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 17.02.2011 o godz. 01:09.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując