Wyświetl pojedynczy post
WCracow
Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6655
Stary 16.02.2011, 18:44
Ludzie, ale co tak najezdzacie na mnie i moja subektywna ocene?! Po 1-wsze to pisze tutaj o sukcesach w EUROPEJSKICH PUCHARACH a nie na polskim bagienku i tym "ile kto ma MP". Tutaj Wisla ma niebotyczna przewage nad Lechem i tyle w temacie. Po 2-gie - jestem kibicem WISLY! jednak potrafie rozroznic fanatyzm, a obiektywizm. Kolejną rzecza jest to, że ILE BEDZIEMY ZYC PRZESZLOSCIA co? Trzeba szanowac te sukcesy w Polsce i tą dwucyfrówke MP, ale dlaczego nie patrzymy do przodu, tylko caly czas ogladamy sie do tylu?

Porównując dokonania mialem na mysli DOKONANIA w EUROPIE. A tutaj MY mielismy tylko 1 pojedynczy wyskok. Lech ma juz 2-gi. I to praktycznie rok po roku. To juz przypadek nie jest. Za czasów naszego sukcesu wystarczylo rozegrac 3 dwumecze i juz byc w 1/8. teraz trzeba przejsc znacznie wiecej meczów. Poza tym teraz jest tyle mocnych zespolow, że nie mnozna tego porownywac z sezonem 2002/2003.

Kolejną rzecza jest ta renoma Wisly. No sorry ale jezdze po Europie i sprawdzam wlasnie znajomosc polskich zespołow. 1-wsze co odpowiedza ludzie starszej daty z Europy to wiadomo - lata 70 i 80. Boniek, Deyna ... gdy spytalem sie o w miare nowsze czasy odpowiedz byla - Widzew, Legia, Lech. Spytalem o Wisle .... odpowiedz - "nie znam". Popytalem mlodsze pokolenie, ktore teraz ma 18-25 lat. Na pytanie o kluby z Polski odpowiedz brzmiala z lekkim pytaniem " Legia, Lech?". Po spytaniu o klub Wisla Krakow ludzie zastanawiali. Pomagam i podaje np. Zwyciestwo z barca 1:0 i Schalke 4:1. Odpowiedz -> " cos kojarze ale malo efektywnie". TAKA JEST PRAWDA. W Europie nie znaja klubu Wisla Krakow, bo pojedynczy wyskok nie robi z Nas wielkiego zespolu.

Wisla u kibicow w Polsce? Zapytasz o przeszlosc - odpowiedź -> "Tak sezon w PU i wyeliminowanie Parmy, Schalke i bój z LAZIO". Praktycznie kazde pokolenie to mowi. Zapytasz o terazniejszosc? Odpowiedź wysmieszajaca Nasz klub i domowki o Valerendze, karabachu i Levadii, Tibillisi. Moiwsz, że wygralismy 1:0 z barcelona. Kolejny smiech i odpowiedz w stylu "z 3 zespolem Barcelony, po przegranej 0:4 w 1-wszym meczu".

Taka jest prawda. Oszukujemy sie nawzajem wmawiajac sobie, że wszystko jest OK i wspaniale. A tak na prawde nasz klub niczego nie osiagnal w Europie, bo ta 1/8 to pojedynczy wyskok i nie bylo potwierdzenia tego wyskoku. Nie mowie, że LEch jest juz wielki i jest potega w Polsce i w Europie. On rowniez na razie nic wielkiego nie zrobil. Jednak potwierdzil swoj dobry sezon 2-gim sezonem w LE. Po prostu okiektywnie patrez na to wszystko BEZ FANATYZMU w kierunku Wisly. Trzeba potrafic wyjrzeć poza czubek wlasnego nosa. JESZSCZE RAZ PISZE, że mowie o europejskich pucharach a nie MP i polskiej lidze!!!
Ostatnio edytowane przez WCracow : 16.02.2011 o godz. 18:49.
Odpowiedz cytując