Wyświetl pojedynczy post
zajacek
Senior Member
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43667
Stary 16.02.2011, 12:44
pawelo84 napisał(a):Wyświetl post
W Serie A to się zarabia dobrze w Milanie, Interze, Romie, Fiorentinie, Napoli, Palermo, Sampdorii, Genoi i moze jeszcze w Lazio. W pozostałych zespołach już tak dobrze nie ma i średnia pensja jest tam na poziomie 200 tyś euro.

http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...ilkarzy-serie/
Witam

Ja, jak zwykle będę upraszał o więcej pokory i nie zamieszczanie cytatów z polskiej prasy w trybie oznajmującym Polscy pismacy to w większości wzór antyprofesjonalizmu. Propagują pseudomądrości i pseudoanalizy. Nie wiem skąd przytoczony poziom 200 tysięcy euro. Przypuszczam jedynie, że utkwił Ci w głowie felieton pana Steca czy innego quasidziennikarza z Wyborczej z tezą jakoby wielu piłkarzy w Serie A jest w finansowym zasięgu klubów z Polski bo zarabia do 200 tys Euro. To wciąż ogromne nadużycie...
Wszystko opiera się na wybiórczym (błędnym?) czytaniu pewnego corocznego zestawienia.Przytaczana w linku analiza zarobków we Włoszech opiera się na corocznej szacunkowej liście z La Gazetta dello Sport :
1. Lista ta to tylko zgadywanka - we Włoszech kontrakty, tak jak i w Polsce nie są jawne
2. Obejmuje 25 piłkarzy dla każdego klubu (a więc w przypadku mniejszych klubów także uzupełniających młodzieżowców, jak nasz Siwakow)
3. Lista przytacza zarobki netto piłkarzy bez wejściówek, premii itd
4. Jak należy czytać zarobki z tego zestawienia można zweryfikować na podstawie naszego byłego piłkarza - Alvareza; według listy z 2007 roku miał zarabiać w Regginie 150 tys netto, podczas gry bliższa prawdy wydaje się kwota 400 tys brutto, jaka przewijała się w tle naszych przymiarek do podpisania z nim kontraktu (co w konteście punktu 3. wydaje się dość spójne).
5. Wedłu tej listy Siwakov zarabia w Cagliari180 tysięcy Euro netto czyli około 350 tysięcy brutto (plus wejściówki i premie - jak można przypuszczać będzie to łącznie grubo ponad 400 tys Euro). Tam jest dwudziestym którymś zawodnikiem w składzie słabego klubu, u nas byłby drugim najlepiej zarabiającym w całej lidze!

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując