Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8052
Stary 15.02.2011, 15:38
Wydaje mi się, że w tej sytuacji kiedy okazało się, że nikt nie da więcej niż 300-350 mln zł za prawa telewizyjne to powinni dać prawa do transmisji wszystkim. To jedyne i chyba najlepsze rozwiązanie w tej całej sytuacji. Na C+ mecze ogląda średnio ok. 100 tys. widzów co jest wynikiem żenującym w porównaniu do innych wydarzeń sportowych, które gromadzą miliony przed telewizorami, nie mówiąc już o serialach i innych programach rozrywkowych. Większa dostępność do ekstraklasy pociągnie ze sobą wzrost jej wartości reklamowej, zachęci nowe firmy do reklamowania się w czasie w przerw w transmisji, czy na stadionach i może pomóc w znalezieniu sponsora strategicznego dla całych rozgrywek.

Te 100 mln zł do podziału, które dostawały kluby w ostatnich latach to były śmieszna kwoty, które w żaden sposób nie ciągnęły ligi do przodu. Najsłabsze kluby dostawały ok. 5 mln zł, czyli 1/2-1/3 swojego budżetu, a najlepsze nawet po 11-12 mln zł co w wypadku Legii, Wisły i Amiki nie stanowi teraz nawet 1/4 całości budżetu. Patrząc na to jak mogą się zwiększyć przychody tych trzech klubów za udział w pucharach (Amica), a ale szczególnie przychody z dnia meczu, które wzrosną kilkukrotnie. Jeśli tendencja się utrzyma to za 2 lata któryś z tych trzech klubów może mieć budżet w granicach 100 mln zł, czyli już całkiem blisko europejskich średniaków.
Odpowiedz cytując