Wyświetl pojedynczy post
martonas
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3160
Stary 15.02.2011, 15:02
Tenzen napisał(a):Wyświetl post
Byłoby świetnie, ale jakim cudem jest to lepszy interes dla Ekstraklasy niż nawet te 300 mln zł?
4 stacje to 4x 40 mln zł czyli tylko 160 mln zł, a jest przecież ledwo więcej jak połowa.

Chyba, że chodzi o 40 mln od stacji na sezon? Wtedy wyszło by 3x 160 czyli 480 mln zł.

To i tak jest lepszy układ dla ekstraklasy gdyby prawa chciały kupiły tylko 3 stacje bo wyszłoby 320 mln niż te 300 mln od jednej.

Oczywiście w takim układzie stacje musiałby by się dogadać kto produkuje sygnał ze stadionu? No bo chyba wszystkie 4 stacje nie rozłożą po 20 kamer na jednym meczu?
No właśnie, produkcja sygnału jest szacowana na ok. 50 mln (za sezon) czyli po odjęciu tej kwoty de facto dużej różnicy nie ma, przy czym na transmisje u wszystkich po prostu nie zgodzą się stacje, bo dla nich taka ekstraklasa przestała by być czynnikiem ekskluzywnym przyciągającym ludzi do danej platformy. Obecnie dużo ludzi bierze C+ właśnie dla ligi polskiej, gdyby była wszędzie to ludzie braliby to co im pasuje cenowo i programowo. Podobnym przykładem mogłyby być prawa do Ligi Mistrzów, gdyby były wszędzie to czy jakiś kibic sportowy w ogóle brałby pod uwagę n-kę?
Krótko mówiąc, Ekstraklasie może się nie podobać ile dają stacje i może sobie kombinować jakieś inne rozwiązania, ale prawda jest taka że wcale jakoś bardziej na tym nie zarobią, a mogą jedynie zrobić przy tym dużo zamieszania, które może odbić się na jakości produktu.
Odpowiedz cytując