Tenzen napisał(a):

Byłoby świetnie, ale jakim cudem jest to lepszy interes dla Ekstraklasy niż nawet te 300 mln zł?
4 stacje to 4x 40 mln zł czyli tylko 160 mln zł, a jest przecież ledwo więcej jak połowa.
Chyba, że chodzi o 40 mln od stacji na sezon? Wtedy wyszło by 3x 160 czyli 480 mln zł.
To i tak jest lepszy układ dla ekstraklasy gdyby prawa chciały kupiły tylko 3 stacje bo wyszłoby 320 mln niż te 300 mln od jednej.
Oczywiście w takim układzie stacje musiałby by się dogadać kto produkuje sygnał ze stadionu? No bo chyba wszystkie 4 stacje nie rozłożą po 20 kamer na jednym meczu?
|
No właśnie, produkcja sygnału jest szacowana na ok. 50 mln (za sezon) czyli po odjęciu tej kwoty de facto dużej różnicy nie ma, przy czym na transmisje u wszystkich po prostu nie zgodzą się stacje, bo dla nich taka ekstraklasa przestała by być czynnikiem ekskluzywnym przyciągającym ludzi do danej platformy. Obecnie dużo ludzi bierze C+ właśnie dla ligi polskiej, gdyby była wszędzie to ludzie braliby to co im pasuje cenowo i programowo. Podobnym przykładem mogłyby być prawa do Ligi Mistrzów, gdyby były wszędzie to czy jakiś kibic sportowy w ogóle brałby pod uwagę n-kę?
Krótko mówiąc, Ekstraklasie może się nie podobać ile dają stacje i może sobie kombinować jakieś inne rozwiązania, ale prawda jest taka że wcale jakoś bardziej na tym nie zarobią, a mogą jedynie zrobić przy tym dużo zamieszania, które może odbić się na jakości produktu.