tofik napisał(a):

Ty też nie.
Szrot:
znaczenie:składowisko złomu, złomowisko
Dopóki ktoś ci nie wyda słownika pojęć Ogryzka to nie możesz kogoś upominać
|
Miałeś włączyć ignora, zapomniałeś?
Szrot nawet
intuicyjnie można zrozumieć jako coś starego, a nie nowego, jak na składowisku złomu.
Nie trzeba słowników Ogryzka. Dziwnie brzmi po prostu jako przykład szrotu podawanie piłkarza 21 letniego jak Kagawa? Nie gryzie cię taka sprzeczność?
W ten sposób to można podać przykład Błaszczykowskiego - bo facet trafił do nas za darmo z Rakowa. Też szrot jak Kagawa? Można podać przykład Lewandowskiego... też szrot ze Znicza Pruszków?
Ale ci dwaj piłkarze byli młodzi na dorobku.... tak jak Kagawa.
Stąd szrot piłkarski to zużyci piłkarze ze składowiska złomu (Ba, Boukhari - znalezieni gdzieś na ławkach w Turcji czy niższych ligach zużyci weterani) ), a nie młode wilczki na dorobku, których ktoś wypatrzył i pozyskał albo za darmo (Błaszczykowski) albo za pół darmo (Kagawa)
