Wyświetl pojedynczy post
Tenzen
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3157
Stary 15.02.2011, 09:14
Cytat:
Nieoficjalnie stacje, które wystartowały w przetargu, zaoferowały około 300 mln zł za trzy lata praw do transmisji. To zdecydowanie za mało, jak na wymagania Ekstraklasy SA, która liczyła na kwotę 450 mln zł.

Każda z czterech telewizji (Canal+, Polsat, ITI i Orange) miałaby zapłacić po około 40 mln zł, wtedy każda z nich miałaby prawa do pokazywania meczów.
Byłoby świetnie, ale jakim cudem jest to lepszy interes dla Ekstraklasy niż nawet te 300 mln zł?
4 stacje to 4x 40 mln zł czyli tylko 160 mln zł, a jest przecież ledwo więcej jak połowa.

Chyba, że chodzi o 40 mln od stacji na sezon? Wtedy wyszło by 3x 160 czyli 480 mln zł.

To i tak jest lepszy układ dla ekstraklasy gdyby prawa chciały kupiły tylko 3 stacje bo wyszłoby 320 mln niż te 300 mln od jednej.

Oczywiście w takim układzie stacje musiałby by się dogadać kto produkuje sygnał ze stadionu? No bo chyba wszystkie 4 stacje nie rozłożą po 20 kamer na jednym meczu?
Odpowiedz cytując