Jako że do ligi zostały tak naprawde tylko dwa tygodnie ( jak ten czas leci ) pozwolę sobie na wstępne podsumowanie transferowego okienka i szans poszczególnych zespołów na wiosne
Jagiellonia ( 30 pkt )
odszedł Grociski , przyszli co najwyżej utalentowani zawodnicy z południa ( wschodu ) Europy . Jestem zdania że jednego świetnego zawodnika nie zastąpimy 4 co najwyżej dobrymi dobrymi . Oni nie zrobią różnicy taką jaką robił Grosicki na boisku . Transfery na
minus
Wisła Kraków ( 27 pkt )
z 4 osłabień jakie doznała Wisła , najdotkliwsza wydaje się strata Pawła Brożka . Genkov który jest piłkarzem podobnej klasy jednak stawia przed nami duży znak zapytania . Jego aklimatyzacaj może długo potrwać .
Wisła dokonała 5 dobrych transferów , praktycznie wszyscy piłkarze wskakują z miejsca do podstawowego składu , więc przypuszczam że w wielu pierwszych meczach rundy możemy dołować , ale z kazdym meczem będzie lepiej . Ogól transferów zapisuję na
plus
Legia Warszawa (27 pkt )
odszedł przed wszystkim Iwański , ku mojej uciesze . Nie będę go musiał oglądac na polskich boiskach . Nie mniej jednak w Legii był piłkarzem podstawowej 11 ( z przerwami ) , więc biorąc pod uwagę śmieszną bierność transferową oceniam transfery na
minus
Korona Kielce (25 pkt )
chociaz jest na 4 miejscu w tabeli , zupełnie umkneła uwadze mediów . Zespół bez wielkich środków finansowych dokonał rozsądnych tanich transferów , a pozbył się zawodników slabych i niesprawdzonych .
Transfery oceniam jako
neutralne
GKS Bełchatów (23 pkt )
zespół który był skazywany na spadek , zacznie rundę wiosenną z 5 miejsca . Chyba nikt nie ma złudzeń że jest to wynik ponad stan . Przy takiej polityce transferowej jaką prowadzi ten klub , czyli zrzucaniem do rezerw wszystkich zawodników na pół rokiem przed końcem kontraktu , za 2 lata nie będzie juz ich w ekstraklasie .. i osobiście będę się z tego cieszył . transfery na
minus
Lechia Gdańsk ( 23lata )
zespół przed którym stoi świetlana przyszlość dokonuje naprawde dziwnych transferów . Praktycznie stracili 4 solidnych zawodników , pozyskując jednego no-nama . TYm bardziej mnie to dziwi że wprost mówiono że w Gdańsku się buduje wielki klub . Wygląda na to że na wiosne mogą się tylko bronic przed spadkiem .
transfery na
minus
Górnik Zabrze ( 22 pkt)
Górnik polityki nie zmienia , Bez większych wzmocnień , bez większych strat . Wiosną będzie bronił się standardowo przed spadkiem . Działacze ewidetnie czekają aż zacznie się budowa nowego stadionu , bo bez tego bez sensu jest budowanie w Zabrzu czegokolwiek innego
Transfery
neutralne
Polonia Warszawa (20 pkt )
Polonia zaskakująco spokojna na rynku transferowym . Wzmocniła się 3 obrońcami i obiecującym pomocnikiem . Dlatego transfery zapisuję na
plus za utrzymanie obecnego mocnego składu , zmianę trenera ( każdy jest lepszy niż Janas ) , ale nie mniej jednak spodziewałem się przynajmniej jednego mocnego nazwiska po stronie wzmocnień .
Śląsk Wrocław ( 20 pkt )
Bierni na rynku transferowym . Status
neutralny
Zagłebie Lubin ( 19 pkt )
Nikt nie odszedł , natomiast pozyskali naprawde ciekawych zawodników którzy wydają się być realnymi wzmocnieniami zespołu . Zagłębie na wiosne może nas naprawde pozytywnie zaskoczyć
Zdecydowanie
plus
Lech Pozńa (19 pkt )
Murawski , Ubiparip , Wołąkiewicz , Ślusarski , Mikołajczak > Peszko , Chrapek , Tshibamba , Wichniarek
sporo transferów w obie strony , nie mniej jednak Lech wydaje się być silniejszy niż na jesień , na pewno będzie notował lepsze wyniki w lidze niż jesienią . Transfery na
plus
Widzew Łódź (18pkt )
rzuca się w oczy strata Robaka , jednak moim zdaniem i tak jego wartość była zawyżona . Przyszedł natomiast bramkostrzelny łotysz , więc w drużynie nie zostały zachwiane proporcje w żadną stronę
transfery
neutralne Drużyna powinna się utrzymać bez przeszkód .
Polonia Bytom (17 pkt )
jak zawsze bez fajerwerków , chociaz pozyskali byłego zawodnika Realu Madryt

w drużynie pozostal status quo więc oceniam to jako
neutralnie Zespół będzie bronił się przed spadkiem , moim zdaniem najbliżej jest im do spadku obok Cracovii .
Ruch Chorzów ( 17 pkt )
odszedł Sadlok , Pilarz , przyszedł Zieńczuk i paru mniej znanych gości . Zespół będzie bronił się przed spadkiem . Transfery raczej
neutralne
Arka Gdynia (17 pkt )
Mało można powiedziec o ich poczynianach . jak na drużyne z aspiracjami broniącą się przed spadkiem nie dokonali za wiele w tym oknie . Poza tym że przetestowali z 10 bramkarzy

w tym z jednym podpisali kontrakt bez skutku . status
neutralny
Cracovia Kraków (8 pkt )
śmieszne były jej poczynania w tym okienku . Jednak odejście w szczególności Cabaja nie można traktować inaczej jak wzmocnienie . Transfery
na plus ale i tak
spadną z ekstrakasy
Kolejność wg mnie na koniec sezonu 10/11
1. Wisła Kraków - el LM
2. Jagiellonia Białystok - el LE
3. Legia Warszawa el LE
4. Lech Poznań el LE
5. Polonia Warszawa
6. Korona Kielce
7. Zagłębie Lubin
8 . Śląsk Wrocław
9 . GKS Bełchatów
10. Górnik Zabrze
11. Lechia Gdańsk
12. Widzew Łódź
13. Arka Gdynia
14. Ruch Chorzów
15 Polonia Bytom - spadek
16. Cracovia Kraków - spadek
zarówno w pierwszej 5 , jak i w ostatniej 5 mogą być spore przetasowania na koniec sezonu