http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...bc3c&_ticrsn=3
Cytat:
Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA ukarał Lecha Poznań karą grzywny w wysokości 20 tys. euro oraz karą meczu bez udziału publiczności w zawieszeniu na dwa lata - poinformowała oficjalna strona klubu z Poznania. Do tego drastycznie ograniczył sprzedaż biletów na mecz 1/16 finału LE ze Sportingiem Braga.
Powodem nałożenia kary są zaniedbania w zakresie organizacji ewakuacji kibiców ze stadionu miejskiego w Poznaniu, zbyt wąskie drogi ewakuacji (przejście za II trybuną przy Forcie), zablokowane przejścia przez stojących na schodach kibiców, zbyt zatłoczone wyjścia oraz wadliwa numeracją krzesełek na stadionie.
Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA wydał także decyzję nakazującą klubowi ograniczenie sprzedaży biletów na mecz ze Sportingiem Braga do 50% całkowitej pojemności stadionu, co uzasadnia "krytyczną sytuacją związaną z przygotowaniem Stadionu Miejskiego w Poznaniu w zakresie infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo kibiców na meczu".
Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Lecha, klub nie zamierza składać broni. "Kolejorz" podjął już stosowne kroki prawne. O sprzedaży biletów na mecz z Bragą będzie informował na bieżąco.
|
No to mają problem ze stadionem w Poznaniu.