Wyświetl pojedynczy post
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1312
Stary 11.02.2011, 13:03
Cytat:
Były trener Lecha Jacek Zieliński, który w ubiegłym roku doprowadził Kolejorza do mistrzostwa Polski, przyznał się w PZPN do pośredniczenia przed 6 laty w transakcji korupcyjnej i zaproponował dobrowolne poddanie się karze.


Przypomnijmy, że w 2005 roku Jacek Zieliński jako trener Piasta Gliwice przekazał kopertę z pieniędzmi sędziemu meczu jego drugoligowej wówczas drużyny z Górnikiem Polkowice (1:0). Była to łapówka dla arbitra Roberta K. w zamian sędziowanie na korzyść Piasta. Zieliński był tylko w tej transakcji doręczycielem, ale przyznał, że domyślał się, co było w kopercie. Prokuratura nie postawiła mu zarzutu, bo uznała, że jego udział w transakcji był mało znaczący.
Trener Jacek Zieliński sam zaproponował dla siebie kare półrocznego zakazu wykonywania zawodu trenera.
Pod wodzą Jacka Zielińskiego poznański Lech w 2010 roku został mistrzem kraju. Awansował także do fazy grupowej Ligi Europejskiej (do Ligi Mistrzów nie zdołał), gdzie zremisował m.in. z Juventusem Turyn i pokonał Red Bull Salzburg.

ojojojoj
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując