Mam nadzieję, że nie powtarzam linka. Dla zwolenników gry jakiejkolwiek drużyny Wisły w Czyżynach
http://www.dzienniklodzki.pl/aktualn...enie,id,t.html
Dziennik Łódzki napisał(a):
Pojemność i wygodne krzesełka to jedyne atuty przemawiające na korzyść Atlas Areny. Wad jest znacznie więcej, a to dlatego, że budując halę władze miasta uparły się, by można w niej było organizować zawody lekkoatletyczne. Efekt jest taki, że lekkoatleci jeszcze w Atlas Arenie nie startowali ani razu, bo nikt nie pomyślał o kupnie bieżni, za to boisko do siatkówki czy koszykówki jest oddalone od trybun o kilkanaście metrów. Przez to siatkarze nie słyszą dopingu, a kibice z wielu miejsc, zwłaszcza położonych wyżej, prawie nic nie widzą.
- Docierały do nas sygnały nie tylko od graczy, ale także od kibiców, którzy też wolą, byśmy grali przy Skorupki - mówi wiceprezes bełchatowskiego klubu Grzegorz Stawinoga.
Przenosiny do hali MOSiR niosą też ze sobą oszczędności dla bełchatowskiego klubu. Wynajęcie Atlas Areny na jeden mecz kosztowało około 50 tysięcy złotych.
|
50 tys. zł za mecz (a w Krakowie może i więcej) = 500 tys. zł za 10 meczów.
Licząc, że hala Wisly kosztowałaby 50 mln zł (a na razie wg wyliczeń ma mniej), to TS Wisła płacąc za roczny wynajem 1% wartości = 500 tys. zł.