FraMat napisał(a):

To, że piszę iż sprzedajemy zawodników, bo nie byli "w stanie dostosować się do koniecznych zmian zachodzących w strategi, w taktyce, w pracy na treningach". a nie dlatego, że chodziło pieniądze jest oczywiście uproszczeniem.
Sprzedajemy dla pieniędzy, ale w ramach pewnej (chyba jednak naprawdę ) przemyślanej przebudowy.
Posłużę sie przykładem, który być może doprowadzi Cię do bialej gorączki, bo będzie w nim mowa o nielubianym przez Ciebie Danie Petrescu.
Kiedy zatrudniło go Urziceni, Dan po pierwszym półroczu (przyszedł tam na jesieni) zaczął robic dokładnie to samo, co Maaskant robi dzisiaj.
Za namową Dana właściciel sprzedawał stosunkowo dobrych, często przepłacanych piłkarzy, którzy nie pasowali do jego koncepcji (nie byli w stanie dostosowac się do koniecznych zmian zachodzących w strategi, w taktyce, w pracy na treningach).
Klub zaczął sprowadzac piłkarzy reprezentujących pewne minimum wyszkolenia technicznego i taktycznego oraz chęci do ciężkiej pracy.
|
Zgadzam się absolutnie z tym stwierdzeniem. Brożki już wcale takie młode nie były i była ostatnia szansa na ich sprzedaż. Paweł Brożek znaczył bardzo wiele dla Wisły - to oczywiste. Jednak widać było w trakcie rundy jesiennej, że przez większą część spotkań praktycznie nie grał(wiem, że nie siedział na ławce - po prostu przez większość spotkania nie był użyteczny). Owszem przyczynił się do wielu bramek z rundy jesiennej, ale to nie oznacza, że to właśnie na nim trzeba budować nową drużynę. Paweł Brożek nie dał nam w europejskich pucharach nic. Dosłownie: nic. I niestety taka jest prawda, z którą trzeba się pogodzić. Nie można się oszukiwać, że dzięki Brożkowi zaszlibyśmy przy Maaskancie daleko, bo ten piłkarz po prostu nie był w stanie dostosować się do taktyki - jest to najbardziej dyplomatyczna odpowiedź. A mniej dyplomatycznej nie przytoczę, bo zaraz zostanę zbluzgany. Zamiast Brożka przyszedł zawodnik nieco inny, przypuszczalnie rzecz biorąc podobnej wartości - tak czysto teoretycznie, a w praktyce może okazać się lepszy, jak zostanie dobrze "spożytkowany" na boisku. Trzeba pamiętać, że taktyka odgrywa ogromną rolę w nowoczesnym futbolu i trzeba to brać za dogmat w dzisiejszej dyskusji.