Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43480
Stary 08.02.2011, 21:32
Chciałbym skierować tego posta do forumowiczów narzekających na ilość obcokrajowców w Wiśle. Zrobiłem zestawienie potencjalnych alternatyw jakie mogła mieć Wisła na pozycje, na które kupiła w tym okienku obcokrajowców. W nawiasie po nazwisku kupionego gracza są wymagania jakie nasz sztab stawiał przed potencjalnym zakupem. Jako polskie alternatywy wybierałem zawodników grających za granicą bądź wyróżniających się piłkarzy Ekstraklasy i 1. ligi.

Kew Jaliens (doświadczony, sprawdzony obrońca)

potencjalny polski zamiennik:
- Michał Żewłakow (nierealny)
- Tomasz Jodłowiec (nierealny, nie spełnia wymagań)
- Maciej Sadlok (nie spełnia wymagań, możliwe że wybrałby inny klub - Polonię)
- Hubert Wołąkiewicz (nie spełnia wymagań, możliwe że wybrałby inny klub - Lecha)
- Kamil Glik (nie spełnia wymagań, wybrał inny klub)


Maor Melikson (ofensywny pomocnik, dobrze wyszkolony technicznie, niekonwencjonalny, dobry 1 na 1)

- Adrian Mierzejewski (nierealny)
- Sebastian Mila (nie spełnia wymagań, prawdopodobnie nieproporcjonalnie drogi)
- Tomasz Cywka (nierealny, możliwe że nie spełnia oczekiwań)
- Jakub Biskup !
- Bartosz Ława !

Michaił Sivakov (typowy środkowy pomocnik, dobry w defensywie, kreatywny w ofensywie)

- Patryk Rachwał (nie spełnia wymagań, prawdopodobnie nieproporcjonalnie drogi)
- Przemysław Kaźmiercdzak (nie spełnia wymagań, prawdopodobnie nieproporcjonalnie drogi)
- Marcin Smoliński !

Tsvetan Genkov (SKUTECZNY napastnik):

- Dawid Nowak (nie spełnia wymagań, nieproporcjonalnie drogi, człowiek ze szkła)
- Andrzej Niedzielan (nie spełnia wymagań, nieproporcjonalnie drogi, człowiek ze szkła, nie sprawdził się u nas)
- Artur Sobiech (nierealny, niekoniecznie spełnia wymagania)
- Bartłomiej Grzelak !
- Adrian Sikora !
- Zbigniew Zakrzewski !
- Arkadiusz Aleksander !

Sergei Pareiko (doświadczony, sprawdzony bramkarz na teraz):

- Przemysław Tytoń (nierealny)
- Grzegorz Sandomierski (nierealny/za drogi)
- Paweł Kieszek (nie spełnia wymagań)
- Radosław Janukiewicz (nie spełnia wymagań)

Czy można więc się dziwić, że sprowadziliśmy cudzoziemców? Tym bardziej że moim zdaniem większość z nich była prawdopodobnie lepszym wyborem niż ich najlepsze potencjalne polskie alternatywy.

PS: do modów, ten post nie ma na celu spekulowania lub fantazjowania tylko jest raczej moim podsumowaniem i oceną dotychczasowych transferów w kontekście narzekań na rosnącą ilość cudzoziemców w składzie Wisły.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując