Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2304
Stary 08.02.2011, 14:01
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Piłkarze z Bośni czy krajów ościennych zwracają uwagę na siebie chyba ceną, bo umiejętności mają podobne do naszych miernot. Inaczej napływu tego typu zawodników do naszej ligi wytłumaczyć się nie da.
Ten Trivunovic to inna bajka. Trzy lata grał w Rosji w FK Chimki, był tam kluczowym zawodnikiem, więc doświadczeniem bije resztę na głowę. Jego klub był ligowym średniakiem, potem jednak głównie ze względów finansowych polecieli z ligi i Bośniak wrócił na pół roku do swojej ligi, zostając uznanym jej najlepszym zawodnikiem. Generalnie trzeba przyznać, że naszym klubom udaje się z stamtąd wyciągać naprawdę najlepszych zawodników, Stilic, Buric, Spahic, Jovanovic grają naprawdę na solidnym poziomie, podejrzewam że z Trivunoviciem będzie podobnie, Osmanagicia też bym tak szybko nie skreślał, bo technicznie jest dobry, tylko z młucką ligową póki co sobie nie radzi.

Ktoś zapyta, skoro najlepsi to czemu idą do nas? Bo finansowo średnie ekipy naszej ligi są w stanie więcej im dać, niż analogiczne kluby z Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Czech, Słowacji, czy nawet Rumunii. Cracovia ogólnie postawiła na dobry kierunek transferowy tej zimy, Szatałow też jest w mojej opinii (podobny styl pracy do Lenczyka, którego zwolnienie było idiotyzmem), potrafił zwykle wykrzesać z grajków na zakręcie niezłą dyspozycję, ale utrzymać się raczej nie utrzymają, chyba że poleci bytomska Polonia za finanse i Arka będzie miała sporego kalibru kryzys, innej drogi dla nich nie widzę.
Odpowiedz cytując