PiotrG napisał(a):

Obraz ten jednak świetnie pokazuje jaką pracę włożyło w projekt biuro Obtułowicza - żadną. Robione wszystko na odpiernicz "aby było", bez jakiegokolwiek zadbania o detale. Nawet w szatniach zawodników na ścianach będą te same tanie płytki co w hallach dla kibiców.
.
|
Jeśli inwestor zdecyduje, że wykończenie ma być jak najtańsze i jakość niespecjalnie mu leży na sercu - to architekt nie ma zbytniego pola manewru.
Ładniejsze materiały niestety kosztują. A różnice są dość spore.
Poza tym w projekcie mogły być zupełnie inne - a dopiero w fazie wykonawczej zmienione ze względu na oszczędności.
W polskiej rzeczywistości to nagminne.