Spoko, wiem dlaczego klasyfikujesz Estonię w taki sposób, nie mniej uważam po prostu, że jest to odrobinę naciągane

Geograficznie Skandynawia to w uproszczeniu to, co na Półwyspie Skandynawskim i Jutlandzkim + Wyspy. Politycznie też Estonii na dzień dzisiejszy bliżej do innych krajów bałtyckich niż do Unii Państw Nordyckich (do której niemniej Estonia aspiruje). Kulturowo - ok, tu się najprędzej z Tobą zgodzę, bo wpływy skandynawskie był przez wiele lat niezwykle silne w Estonii, ale równie dobrze można powiedzieć, że bardzo silne były przez długi czas w tym regionie wpływy kultury rosyjskiej czy nawet polskiej. Po prostu uważam, że nazywanie Estonii krajem skandynawskim to lekkie nadużycie.
Pozdrawiam