Wyświetl pojedynczy post
Ar222
Senior Member
 
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43299
Stary 07.02.2011, 10:02
Spoko, wiem dlaczego klasyfikujesz Estonię w taki sposób, nie mniej uważam po prostu, że jest to odrobinę naciągane
Geograficznie Skandynawia to w uproszczeniu to, co na Półwyspie Skandynawskim i Jutlandzkim + Wyspy. Politycznie też Estonii na dzień dzisiejszy bliżej do innych krajów bałtyckich niż do Unii Państw Nordyckich (do której niemniej Estonia aspiruje). Kulturowo - ok, tu się najprędzej z Tobą zgodzę, bo wpływy skandynawskie był przez wiele lat niezwykle silne w Estonii, ale równie dobrze można powiedzieć, że bardzo silne były przez długi czas w tym regionie wpływy kultury rosyjskiej czy nawet polskiej. Po prostu uważam, że nazywanie Estonii krajem skandynawskim to lekkie nadużycie.
Pozdrawiam
Tylko jeden klub kocham aż po grób!
__________________________________________________
Lubisz dobrą fantastykę? Jeśli tak, to zapraszam na moją stronę:
https://www.patreon.com/ArturPlatek
Odpowiedz cytując