Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17209
Stary 06.02.2011, 10:56
dynek.pl, jeżeli Twoi znajomi nie są z Anglii, to opowiadają brednie. Ewentualnie z Rosji czy Ukrainy, gdzie kilka aren zostało wybudowanych przez oligarchów trzymających rękę na złożach naturalnych.

W innych krajach przykłady budowania stadionów przez prywatny kapitał są incydentalne.

dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
ale obiektywnie czy to jest powod do budowania kolejnego obiektu ?
hali na 4-5 tys. Wisla tez nie zapelni (no tyle, ze nie bedzie placic za wynajem)
Po pierwsze Wisła będzie płacić za wynajem tej hali, ale ryczałtowo, rocznie, za całość. Podejrzewam, że wynajem 15-tysięcznej hali czyżyńskiej na 10 meczów (jak nie mniej...) kosztowałby tyle co wynajem hali TS-owskiej na rok. W drugim z wariantów:
- masz jeszcze 355 dni w cenie (na pozostałe zawody, koncerty, targi, inne imprezy), na których zarabiasz
- zyskujesz znacznie lepszy efekt na trybunach: 1,5-3 tys. na 4-tysięcznej hali wyglądają i brzmią zupełnie inaczej niż na 15-tysięcznej
- jesteś na "swoich" terenach, do których kibice są przyzwyczajeni
Ostatnio edytowane przez rav : 06.02.2011 o godz. 11:18.
Odpowiedz cytując