AYALA napisał(a):

|
a po co miałby ktoś Nas napadac ? Pól naftowych ani kopalń złota to My nie mamy a jakby co do czego doszło to nasi "sojusznicy"z nato pewnie by nam tak samo "pomogli" jak w 1939 roku
|
Ech - przez Polskę dla Rosji jest droga do Europy. Dopóki Batory napieprzał Iwana Groxnego to Rosja była dzikim krajem bez dostępu do zachodniej cywilizacji, później dzięki Zygmusiowi co to przeniósł stolicę do Warszawy, i jego następcom Rosja zyskała okno na Jewropę - czyli dostęp do Bałtyku. Marzeniem Rosji było graniczenie z NIemcami. Osiągnęli to w wyniku koejnych rozbiorów, a nie udało im sie tylko w 1920 roku, gdy watahy bolszewików zatrzymała Polska Armia w bitwie Warszawskiej.