WCracow napisał(a):

|
Jezeli Wisla dalej pojdzie w ta strone co idzie teraz to za 1-2 sezony nie bedzie ZADNEGO Polaka w skladzie i bedziemy bic sie o utrzymanie w lidze.
|
No i co z tego ze nie bedzie Polaka w skladzie? W Angli dla przykladu sa kluby typu Arsenal gdzie Anglikow prawie nie ma i jakos zyja.
WCracow napisał(a):

|
DO tego powiedzmy sobie szczerze, że sciagani przez Wisle zawodnicy nie sa wysokich lotów, tylko oscylują co najwyzej w granicy "sredni zawodnik". NIC nie osiagniemy z takim mysleniem dalej.
|
Na czym opierasz swoja opinie ze sa sredni? Youtube czy inne zrodla?
WCracow napisał(a):

|
Nigdy nie pojme tego DLACZEGO WISLA NIE SCIAGA POLAKÓW. Przyszedl zdolny Wilk - super! Ale dlaczego nie zainteresowalismy sie np. Wolakiewiczem? DLaczego Kiełb gra teraz w Lechu a nie w Wisle? Czemu nie intersujemy sie Golem z GKS? Np. Zdolny Damian Zbozien - stoper ma 21 lat i przyszedl teraz do Legii z 1 ligowej Sandecji gdzie prezentowal sie znakomicie. Zaloze sie, ze jest o wiele lepszy niz nasz "zawodnik" Bunoza. Marcin Robak z Widzewa. Na pewno jest jeszcze co najmniej 3-4 dobry zawodnikow POLSKICH w lidze, ktorzy nie kosztuja 1 mln € jak Sobiech, a zdolnosci maja. Nie mowie tutaj o Sadlokach, Sobiechach, ktorzy kosztuja po 1 mln €. Chodzi o takich Wolakiewiczach, ktorym sie konczy kontrakt i moga przyjsc ZA FREE, chodzi mi o takich Golach, Zbozieniach. Dlaczego nie wprowadzamy kogos z ME powoli do skladu? Powiedzmy na ostatnie 20-30 minut z Polonia Bytom. Niech mlody sie ogrywa i moze za pare miesiecy bedzie podstawowym graczem. Inne kluby maja wychowankow w skladzie - np. Lech ma Mozdzenia i Drygasa, a my co? Jezeli tak bedzie dalej z Wisla to widze nasza przyszlosc w czarnych barwach, bo coraz bardziej mi to przypomina Pogon PTAK'a, a nie klub pilkarski WISLA KRAKOW...
|
Koszt zakupu takiego zawodnika to nie wszystko, jest jeszcze kwestia prowizji dla menago jak i same zadania zawodnika i tu jest pies pogrzebany, bo Nasze lokalne "gwiazdeczki" zadaja zarobkow z kosmosu ktore nie sa adekwatne do tego co oferuja w zamian. A Ci zagraniczni wcale nie sa slabsi od Naszych plus maja mniejsze czesto wymagania co do zarobkow. I nie mow ze nikogo z ME Maaskant nie probuje bo z tego co wiem to na jesieni byl czestym gosciem na meczach ME wiec wie jakie maja umiejetnosci gracze z tej druzyny. Co wiecej moze nie zauwazyles ale Wisla pozyskala juz Czape do ME i ostatnio tez mial miejsce casting, gdzie testowano kolejnych kandydatow do gry w ME Wiselki.