!!IRIVER!! napisał(a):

Pytanie o umowę zlecenie.
Załóżmy, że moja umowa była do 30 stycznia. Czy ona wygasa automatycznie (skoro dzisiaj jest 2 lutego, to czy ona jest już nieaktywna), czy należy podpisać, tak czy inaczej rozwiązanie tej umowy, bo ona formalnie nadal trwa?
|
Jeśli to umowa zlecenie, to dokładnie w dniu 31 stycznia już nie pracujesz, nie wiąże Cię żadna umowa z pracodawcą. Czekasz tylko na wypłatę, według zasad jakie zostały ustalone w umowie. Oczywiście będziesz musiał się rozliczyć z tej umowy w PIT'cie jeśli umowa trwała jeszcze w starym roku, to wtedy musisz czekać aż Ci firma przyśle rozliczenie