Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#903
Stary 02.02.2011, 15:20
Piotrek, daj sobie spokój z takim pisaniem.
Cytat:
Czy dzięki Meliksonowi to samo uda się Wiśle? - Wyzywanie przeciwników od "Żydów" ma zdecydowanie mniej wspólnego z nietolerancją skierowaną wobec jakiejś grupy ludzi niż na przykład antysemickie ekscesy w Polsce w latach 60. To po prostu obraźliwe hasło. Ci, co wyzywają na stadionach Żydów, raczej niewiele wiedzą o Izraelu - uważa dr Mariusz Makowski, psycholog społeczny z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Przyjściem do klubu Izraelczyka zapewne jednak spowoduje u niektórych mętlik w głowie. Prawdopodobnie będą więc sobie tłumaczyli, że „ten nasz Żyd to tak naprawdę nie Żyd” albo że „skoro piłkarz z Izraela gra w Wiśle, to znaczy, że na to zasłużył i należy mu się »szacun «”. Może też być tak, że ktoś przestanie kibicować Białej Gwieździe. Bez czyjejkolwiek straty.
Ta, jeszcze napisz, że będzie jak w arcydziele polskiej kinematografii i "dla nas to on jest Polak". Dobrze, że nie było konferencji prasowej z Maorem, bo możliwe, że chłop zadałby pytanie o jego narodowość. Wielu osobom zależy na tym, żeby szkalować Wisłę w mediach i robić jej koło tyłka.
Większość środowiska krakowskiej Wyborczej jest chora na wisłofobię, a chorobę roznosi ta kutwa Romanowski.
Odpowiedz cytując