Wyświetl pojedynczy post
martonas
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42700
Stary 31.01.2011, 16:59
tormenthor napisał(a):Wyświetl post
Ja tylko przypomnę, że z listy płac zeszli m.in.: (kwoty szacunkowe) Głowacki ok. 250 tys E, Paweł Brożek - 200 tys E, Brożek Piotr 50 tys E, Pawełek 100 tys E, Marcelo - 250 tys E, Diaz 150 tys E, Alvarez 250 tys E, Singlar 100 tys E, Jop 180 tys E, Cantoro 250 tys E.

Do tego należy podkreślić, że Maciej Skorża w jego pierwszym sezonie w Wiśle dysponował w ataku : Brożkiem, Boguskim, Niedzielanem, Paulistą, Matusiakiem. Więc sorry, ale jeden Genkov będzie miał problem, aby dać radę. Kolejny napastnik jest konieczny.
Załózmy że są to takie kwoty (tego nie wiem) to 10 graczy brało razem ok. 1,75 mln rocznie. Tylko Genkow, Melikson i Jaliens będą brać prawie połowę tego obecnie, a mamy jeszcze graczy kupionych latem plus w zależności od ustaleń między klubami kontrakty wypożyczonych plus ewentualnie nowy bramkarz, naprawdę sądzisz że nam jeszcze duże pole manewru zostało?

A w czym niby Matusiak czy wiecznie kontuzjowany Niedzielan mieliby być lepsi niż Żurawski czy Rios? Pożytku z nich było tyle samo... Paulista to grał raczej na skrzydle, więc de facto jedynym sensownym zmiennikiem dla Brożka na przestrzeni ostatnich lat był Boguski (o ile był w formie i nie grał akurat na skrzydle albo jako drugi napastnik obok Brożka)

Austerlitz napisał(a):Wyświetl post
To należało się rozstac z boskim Diego Łobodzińskim, Superpippo Branco'nerim, Marco Kowalskim zwanym Barezim Północy czy tez kilkoma innymi wynalazkami i znaleźć im kluby na Marsie albo na Kamczatce. Dobra polityka transferowa to nie tylko dobrze kupić ale i szrotu się pozbyć. Wisła to Wisła a nie skład złomu .
mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Szkoda, ze nasza druzyna nie pozbywa sie własnie takich wynalazkow jak Łobodzinski czy Jirsak a oddaje najmocniejszych zawodnikow - tak jak to było z cała obroną czy teraz z Bracmi i Pawełkiem. Chociaz nie wiem czy teraz, w obecnej sytuacji ktos by ich chciał pozyskac. Wczesniej przed sezonem, przed tym zgruypowaniem moze jakis jelonek by sie przytraił
To raczej nie jest tak że my nie chcemy sprzedać takiego Łobo tylko że nie ma na niego w ogóle chętnych, zwłaszcza przy jego wymaganiach finansowych, a z jego ambicjami to on woli sobie posiedzieć u nas niż grać w jakimś Piascie za dużo mniejszą kasę, rozwiązać kontraktu bez jego zgody (czytaj odszkodowania) też za bardzo nie ma jak...

mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Teraz to juz wiadomo, ze bedzie problem z ich oddaniem ale przed tym co pokazali moze jakis jelen (czyt. druzyna walczaca o utrzymanie, druzyna walczaca o awans do ekstraklasy) takiego Lobodzinskiego by wzieła. Popatrz na przykładzie Jopa - strzelił samoboja a i tak Gornik go wział. Tylko takiego zawodnika trzeba wystawic na liste do sprzedania.
Jop poszedł za darmo, jak Łobodzińskiemu się kontrakt skończy to też się go pozbędziemy, wcześniej to on raczej swojej ciepłej posadki u nas bez odpowiedniej motywacji finansowej nie odpuści.
Ostatnio edytowane przez martonas : 31.01.2011 o godz. 17:11.
Odpowiedz cytując