Witam znowu po długiej nie obecności

coś widzę , że ten wątek mało jest popularny , a tyle przecież ciekawych transakcji dzieje się w świecie piłki nożnej

To może wspomnę tylko o tych najciekawszych moim zdaniem transferów :
Były piłkarz reprezentacji Serbii i Chelsea Londyn, 31-letni
Mateja Kezman podpisał kontrakt z drużyną
South China grającą w lidze Hongkongu. Kezman przed chwilową przerwą w grze ostatnio występował w Zenicie.
Piłkarz Glasgow Rangers
Kenny Miller, najskuteczniejszy w tym sezonie gracz szkockiej ekstraklasy, przechodzi do
Bursaspor. 30-letni Szkot podpisze z aktualnym mistrzem Turcji kontrakt do czerwca 2013 roku.
38-letni były napastnik Barcy i gwiazda dawnej drużyny Canarinhos
Rivaldo zgodził się na przenosiny do Brazylii, gdzie będzie grał do końca grudnia. A chodzi o klub
Sao Paulo do którego Brazylijczyk przenosi się z Mogi Mirim.Ciekawostką związaną z negocjacjami jest fakt, że prezesem klubu Mogi Mirim jest... sam Rivaldo. Wypożyczenie przewiduje przedłużenie umowy o kolejny rok.
Urby Emanuelson przeszedł z Ajaxu Amsterdam do
AC Milan i od razu podpisał z włoskim klubem trzyletni kontrakt. 24-letni Holender będzie piłkarzem Rossonerich do czerwca 2014 roku.
Kapitan Bayernu Monachium
Mark van Bommel przechodzi do
AC Milan. Bayern poinformował w specjalnym oświadczeniu, że Holender poprosił o transfer ze względów sportowych. Władze klubu przystały na to i zezwoliły na odejście swojego kapitana do Milanu.
Emmanuel Adebayor napastnik , który najbardziej dał się we znaki Lechowi podczas Ligi Europejskiej zmienia barwy Man City na biały trykot
Realu Madryt. Kwota transferu nie została ujawniona, ale madryckie media piszą o kwocie około 4 mln euro. Oba kluby uzgodniły warunki wypożyczenia Adebayora do końca tego sezonu. Królewscy zagwarantowali sobie prawo pierwokupu.
Grający ostatnio w niemieckim Hoffenheim Senegalczyk
Demba Ba podpisał z angielskim
West Hamem kontrakt do 2014 roku. Na początku stycznia za odmowę wyjazdu na obóz treningowy do Hiszpanii Ba został wykluczony z kadry klubu z Bundesligi.
Urugwajski napastnik
Luis Suarez przenosi się do
Liverpoolu. Ajax Amsterdam zarobi na transferze piłkarza 26,5 mln euro.
Pomocnik chorwackiej reprezentacji
Ivan Rakitic został sprzedany przez Schalke Gelsenkirchen do
Sevilli. 22-letni piłkarz podpisał z hiszpańskim klubem 4,5-letni kontrakt. Kwoty transferu nie podano, ale według niemieckich mediów chodzi o sumę 1,5 mln euro.
Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch
Inter Mediolan zatrudnił
Giampaolo Pazziniego. Kontrakt obowiązuje do 2015 roku. Sampdoria, w której napastnik grał dotychczas, zarobiła 12 mln euro i "dostała" francuskiego skrzydłowego Jonathana Biabiany'ego
To tak w skrócie przedstawia się sytuacja na światowym rynku. Może teraz powstaną jakieś dyskusje na powyższe tematy. Śmiało
