Wyświetl pojedynczy post
szczepanwislak
Senior Member
 
 
Od: 09.2009
Skąd: Rzeszów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#273
Stary 30.01.2011, 21:53
Witam znowu po długiej nie obecności
coś widzę , że ten wątek mało jest popularny , a tyle przecież ciekawych transakcji dzieje się w świecie piłki nożnej
To może wspomnę tylko o tych najciekawszych moim zdaniem transferów :

Były piłkarz reprezentacji Serbii i Chelsea Londyn, 31-letni Mateja Kezman podpisał kontrakt z drużyną South China grającą w lidze Hongkongu. Kezman przed chwilową przerwą w grze ostatnio występował w Zenicie.

Piłkarz Glasgow Rangers Kenny Miller, najskuteczniejszy w tym sezonie gracz szkockiej ekstraklasy, przechodzi do Bursaspor. 30-letni Szkot podpisze z aktualnym mistrzem Turcji kontrakt do czerwca 2013 roku.

38-letni były napastnik Barcy i gwiazda dawnej drużyny Canarinhos Rivaldo zgodził się na przenosiny do Brazylii, gdzie będzie grał do końca grudnia. A chodzi o klub Sao Paulo do którego Brazylijczyk przenosi się z Mogi Mirim.Ciekawostką związaną z negocjacjami jest fakt, że prezesem klubu Mogi Mirim jest... sam Rivaldo. Wypożyczenie przewiduje przedłużenie umowy o kolejny rok.

Urby Emanuelson przeszedł z Ajaxu Amsterdam do AC Milan i od razu podpisał z włoskim klubem trzyletni kontrakt. 24-letni Holender będzie piłkarzem Rossonerich do czerwca 2014 roku.

Kapitan Bayernu Monachium Mark van Bommel przechodzi do AC Milan. Bayern poinformował w specjalnym oświadczeniu, że Holender poprosił o transfer ze względów sportowych. Władze klubu przystały na to i zezwoliły na odejście swojego kapitana do Milanu.

Emmanuel Adebayor napastnik , który najbardziej dał się we znaki Lechowi podczas Ligi Europejskiej zmienia barwy Man City na biały trykot Realu Madryt. Kwota transferu nie została ujawniona, ale madryckie media piszą o kwocie około 4 mln euro. Oba kluby uzgodniły warunki wypożyczenia Adebayora do końca tego sezonu. Królewscy zagwarantowali sobie prawo pierwokupu.

Grający ostatnio w niemieckim Hoffenheim Senegalczyk Demba Ba podpisał z angielskim West Hamem kontrakt do 2014 roku. Na początku stycznia za odmowę wyjazdu na obóz treningowy do Hiszpanii Ba został wykluczony z kadry klubu z Bundesligi.

Urugwajski napastnik Luis Suarez przenosi się do Liverpoolu. Ajax Amsterdam zarobi na transferze piłkarza 26,5 mln euro.

Pomocnik chorwackiej reprezentacji Ivan Rakitic został sprzedany przez Schalke Gelsenkirchen do Sevilli. 22-letni piłkarz podpisał z hiszpańskim klubem 4,5-letni kontrakt. Kwoty transferu nie podano, ale według niemieckich mediów chodzi o sumę 1,5 mln euro.

Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch Inter Mediolan zatrudnił Giampaolo Pazziniego. Kontrakt obowiązuje do 2015 roku. Sampdoria, w której napastnik grał dotychczas, zarobiła 12 mln euro i "dostała" francuskiego skrzydłowego Jonathana Biabiany'ego

To tak w skrócie przedstawia się sytuacja na światowym rynku. Może teraz powstaną jakieś dyskusje na powyższe tematy. Śmiało
'' Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasami i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych podania ręki. ''

Henryk Reyman
Odpowiedz cytując