Wyświetl pojedynczy post
ciesla093
Member
 
Od: 01.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42554
Stary 30.01.2011, 13:03
Jonasz napisał(a):Wyświetl post
Polityka transferowa w naszym klubie dopiero powstaje, taka na normalnym poziomie. Do tej pory tego nie było. Trzeba sobie zdawać sprawę z kilku podstawowych problemów:
1/ mamy okres totalnej przebudowy drużyny i zmiany pokoleniowej
2/ mamy za sobą kilka lat nie przemyślanej polityki personalnej, dzięki której mamy w kadrze zawodników nieprzydatnych i niechcianych, którym musimy płacić i na których wydaliśmy niemałe kwoty
3/ nie jesteśmy krezusami finansowymi - musimy się trzymać realiów finansowych- nie mamy wielkich kwot ani na same zakupy, ani na wysokie kontrakty
4/ zmienił się rynek transferowy w Europie i w samej Polsce - jest więcej klubów z większymi budżetami, jest mało wyróżniających się młodych polskich zawodników i ceny za nich są nienormalne
5/ większość nas kibiców za bardzo żyje przeszłością, w której Wisła była jeszcze kilka sezonów temu JEDYNYM w Polsce klubem, w którym płaciło się dobre pieniądze, a przede wszystkim płaciło się wogóle. Dlatego kiedyś na hasło "Wisła Kraków" każdy dobry polski piłkarz był gotów przyjść tutaj na piechotę. Niestety to już minęło.
Cieszmy się, że B.Cupiał podjął kolejną próbę przebudowy klubu - zrozumiał, że czasy partyzantki minęły i że teraz trzeba zrobić to w inny sposób - budując struktury i politykę długofalową. Zaczął od prezesa, później dyrektor sportowy i trener, a teraz budowana jest kadra. Teraz my musimy zrozumieć, że budowa personalna zespołu musi potrwać. Sprzedaliśmy zawodników, którzy w Wiśle spędzili długie lata, ale zdobywali sukcesy tylko na krajowym podwórku, w pucharach dostawaliśmy łomot. Czas na nowych ludzi i musi to potrwać. Za 2-3 okienka transferowe dopiero będziemy mogli o czymś mówić konkretnie.
To jest sport i tylko sport - w sporcie się wygrywa i przegrywa - nigdy nie ma gwarancji na sukcesy.
Ja widzę dwie rzeczy - dobrego trenera i dyrektora sportowego oraz ogrom pracy przed nimi. Im będzie na nich mniej nacisków, im więcej będą mieli spokoju w pracy, tym lepiej dla nas wszystkich, dlatego zalecana jest cierpliwość. Wylewaniem żalu na forum, zalewaniem go żółcią z nienawiści, wyśmiewaniem naszych piłkarzy, narzekaniem ciągłym na braki kadrowe niczego nie zmienimy. Lepiej zajmijmy się tym, czym możemy - dobrą atmosferą wokół klubu i zawodników - zwłaszcza nowych, wchodzących - dajmy im zaufanie i wsparcie, a później wymagajmy. Mamy też wpływ na przyszłość transferową - kupując karnety, bilety, pamiątki klubowe wpływamy też na polityke transferową klubu, bo zasilamy budżet.
Dziś jak porównamy ile pieniędzy w Wisłę włożył Cupiał, a ile my kibice poprzez zakup powyższych, to wydaje mi się, że z tą krytyką i sadzeniem się powinniśmy się nie zapędzać.
Bardzo dobrze mówisz, ale gdyby wszyscy mieli tak dobre spostrzeżenia jak Ty to by forum nie było potrzebne a w klubie by wiało trochę nudą, jakby wszyscy byli wiecznie zadowoleni
Odpowiedz cytując