Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42466
Stary 29.01.2011, 17:38
Na razie za wcześnie na ogłaszanie udanego okna transferowego. Sytuacja kadrowa nie jest dużo lepsza niż jesienią, choć z pewnością można oczekiwać od Jaliensa przynajmniej tyle, ile od Clebera. Oby podobnie było w przypadku zamiany Brożka na Genkowa. Ale holenderski obrońca sam nie rekompensuje w pełni straty Głowackiego i Marcelo, podobnie jak inni obecni w kadrze stoperzy.

Białorusin Siwakow może pomóc w środku pola, ale wciąż jesteśmy bardzo słabi na pozycjach bramkarza, bokach obrony, nie narzekamy na nadmiar dobrych skrajnych pomocników. W ataku, jeśli Genkow nie daj Boże złapie kontuzje, lub będzie miał problemy adaptacyjne, nie ma bramkostrzelnych odwodów. Ani Rios ani Żurawski nie są obecnie egzekutorami. Argentyńczyk może być bardzo wartościowy i pomocny, ale w innej roli.

Różnicę teoretycznie może zrobić Melkinson, dlatego bardzo liczę na jego transfer. Nie zgadzam się jednak z opiniami, że w długofalowej perspektywie obejdzie się bez sprowadzenia porządnych skrajnych obrońców, bramkarza, oraz dodatkowego napastnika. Wszyscy są Wiśle ogromnie potrzebni, te pozycje nie są należycie zabezpieczone jakościowo, co wcześniej, lub później będzie oznaczać poważne problemy.

Chciałbym wierzyć, że Valcks to widzi. I że będzie też dążył do eliminacji z kadry tak słabych zawodników jak Kowalski, czy Jirsak. Utrzymywanie tego typu nic nie wnoszących poza regularnymi błędami piłkarzy nie jest potrzebne zespołowi i nie rokuje na przyszłość.
Ostatnio edytowane przez Markus : 29.01.2011 o godz. 17:40.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując