Wyświetl pojedynczy post
kokrys
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: R3J

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20545
Stary 29.01.2011, 17:24
nbp napisał(a):Wyświetl post

W sumie grzanie się pod kołdrą nie równa się temperaturze w saunie, stąd pytam czy sauna zdrowa ?
Z tego co pamiętam to grzanie się ma na celu symulowanie gorączki (czyli podwyższonej temperatury ciała). Kwestia polega na tym że gorączka "zabija" 90% bakterii i wirusów. Gdzieś kiedyś czytałem że większość z tych paskudztw ginie w temperaturze pow. 38 stopni. Więc idąc tym tokiem rozumowania sauna jest zdrowa. Jednak jeśli jest się chorym to lepiej nie iść samemu żeby przypadkiem nie stracić w takiej saunie przytomności Ale nie jestem lekarzem, mogę się mylić. Lepiej zapytać kogoś bardziej biegłego w te klocki.

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując