nbp napisał(a):

W sumie grzanie się pod kołdrą nie równa się temperaturze w saunie, stąd pytam czy sauna zdrowa ?
|
Z tego co pamiętam to grzanie się ma na celu symulowanie gorączki (czyli podwyższonej temperatury ciała). Kwestia polega na tym że gorączka "zabija" 90% bakterii i wirusów. Gdzieś kiedyś czytałem że większość z tych paskudztw ginie w temperaturze pow. 38 stopni. Więc idąc tym tokiem rozumowania sauna jest zdrowa. Jednak jeśli jest się chorym to lepiej nie iść samemu żeby przypadkiem nie stracić w takiej saunie przytomności

Ale nie jestem lekarzem, mogę się mylić. Lepiej zapytać kogoś bardziej biegłego w te klocki.
Pozdrawiam
