Mam małe pytanie odnośnie naszego prawa i mandatu

Mianowicie chodzi, o to że chcieli mi wlepić mandat za zakłócanie ciszy nocnej, spożywanie alkoholu itp. Mandatu oczywiście nie przyjąłem ponieważ ich zarzuty są dalekie od prawy i mam takie pytanie czy przy odmowie przyjęcia mandatu mam dostać jakiś druk od policji czy też coś podpisać ?