Nie no, generalnie nie ma co tutaj porównywać - Murawski mimo wszystko był podstawowym zawodnikiem drużyny dużo lepszej od Dinama, a Genkow po prostu się w Rosji nie sprawdził, sęk w tym że porównywanie defensywnego pomocnika z napastnikiem jest o dupę rozbić, tak samo istotne jak te gówniane rankingi IFFHS. Jak już to lepiej porównać Genkowa z Ubiparipem, a tutaj (w kontekście bierzących potrzeb) dużo lepiej wygląda na papierze Bułgar.
pawelo84 napisał(a):

|
U nas liga jest dużo bardziej wyrównana bo wszystkie zespoły są słabe lub bardzo słabe.
|
Podany ranking jest nieaktualny, pragnę też zauważyć coś innego:
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/crank2013.html
...ranking UEFA z trzech poprzednich sezonów. Jeśli Lech wygra i zremisuje, wskakujemy przed ligę rumuńską. A przy dobrych następnych dwóch sezonach w pucharach za 3 lata będziemy mieli sporą szansę na TOP15.
Gdyby liga była słaba, to Lech przy takich wynikach w pucharach musiałby wciągać tą ligę nosem.